Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zakończenie inwestycji na EuroVelo 9 w Tczewie

Zakończenie inwestycji na EuroVelo 9 w Tczewie

Kiedy skończy się trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy mogli bezpiecznie wyjść z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane odcinki Pomorskich Tras Rowerowych.

A tymczasem wykorzystajcie ten okres na planowanie przyszłych wycieczek rowerowych… W Pomorskim atrakcyjnych tras nie zabraknie!
#ZOSTANWDOMU – ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

W północnej części Gminy Tczew oraz na terenie miasta, na koronie wału przeciwpowodziowego Wisły oddany został do użytku cztero kilometrowy odcinek drogi rowerowej realizowanej przez wspomniane samorządy lokalne. Inwestycja zrealizowana została w ramach przedsięwzięcia Pomorskie Trasy Rowerowe. 

Wybudowany odcinek z powodzeniem można wykorzystać jako element rodzinnych wycieczek rowerowych z dziećmi. Oddany odcinek to trasa w pełni oddzielona od ruchu samochodowego oraz oferująca użytkownikom niesamowite panoramy doliny rzeki Wisły.

EuroVelo 9 / Wiślana Trasa Rowerowa , Tczew, Pomorskie Trasy Rowerowe
Widok z trasy w kierunku Gdańska (północ) 

Oprócz północnego odcinka w przeciwległej południowej części Miasta i Gminy Tczew oddany do użytku został most pieszo-rowerowy nad Strugą Subkowską. Południowa inwestycja objęła swoim zakresem ponadto przyległe drogi rowerowe aż do mostu (Most Knybawski) nad rzeką Wisłą przy drodze DK22.

Łącznie na terenie samorządów Miasto Tczew i Gmina Tczew wybudowanych i przygotowanych dla rowerzystów zostało ponad 15 km trasy. Wskazane odcinki inwestycji zostaną dodatkowo uzupełnione oznakowaniem szlakowym EV9/WTR.

Zgodnie z harmonogramem inwestycji oznakowanie zostanie zrealizowane, do końca IV kwartału roku 2020.

Zapraszamy do śledzenia profilu Pomorskie Trasy Rowerowe na Facebook 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.