Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Europejsko-amerykańskie trio zagra w Instytucie Kultury Miejskiej. Koncert muzyki improwizowanej

Europejsko-amerykańskie trio zagra w Instytucie Kultury Miejskiej. Koncert muzyki improwizowanej

Vandermark

Ken Vandermark, Mark Tokar i Klaus Kugel to mieszanka dźwięków i osobowości z Chicago, Lwowa i Monachium. Koncert tria odbędzie się w czwartek, 22 lutego 2018 r.

 

Niezwykłego koncertu muzyki improwizowanej będzie można wysłuchać w Instytucie Kultury Miejskiej. 

 

O artystach 

Ken Vandermark, od ponad dwudziestu lat, jest najbardziej twórczym przedstawicielem chicagowskiej muzyki improwizowanej. Jest liderem lub co-liderem zespołów: Vandermark 5, Bridge 61, the Peter Brotzmann Chicago Tentet, FME, Sonore, The Nilssen-Love/Vandermark Duo, the Territory Band and Free Fall, DKV. W 1999 r.został laureatem nagrody fundacji McArthura – prestiżowego wyróżnienia przyznawanego corocznie najwybitniejszym twórcom z różnych dziedzin sztuki. Nagrał kilkadziesiąt znakomicie recenzowanych płyt. Nagrany w Krakowie w 2005 r.12-płytowy box zatytułowany „Alchemia” został uznany przez krytyków największego światowego portalu jazzowego www.allaboutjazz.com  za jedną z pięciu najwybitniejszych płyt roku.

Mark Tokar, na stałe mieszkający we Lwowie, basista, czołowy przedstawiciel muzyki improwizowanej na Ukrainie. Często współpracuje z polskimi muzykami. Jest zapraszany na festiwale i koncerty klubowe w całej Europie. Ma na koncie kilka wydanych płyt, głównie na Ukrainie, a jego najnowsze nagranie (z Klausem Kuglem i Juri Yaremchukiem) wydała krakowska wytwórnia Not Two.

Klaus Kugel studiował w Szkole Jazzu w Monachium. Od 1989 r. brał udział w wielu projektach z wybitnym litewskim saksofonistą Petrasem Vysniauskasem. Współpracował m.in.z takimi artystami jak: Karl Berger, Tomasz Stańko, Kent Carter, Michel Pilz, Glen Moore, Bobby Few, Roy Campbell, Jemeel Moondoc, Wacław Zimpel.  Zagrał liczne koncerty i pojawił się na festiwalach w całej Europie, Kanadzie, USA, Syrii, Japonii, Meksyku, Rosji, Chinach, Ukrainie czy Izraelu.

 

Koncert Vandermark/Tokar/Kugel w IKM  

  • 22 lutego r., czwartek, godz. 20.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk

Bilety:

  • 25 zł – przedsprzedaż
  • 30 zł – w dniu koncertu

 

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

 

Vandermark _plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.