Aktualności

Wielki sukces gdańskiej firmy. LPP SA laureatem konkursu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Nagrodę odebrał Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes Zarządu LPP SA (z lewej)
Nagrodę odebrał Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes Zarządu LPP SA (z lewej). Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

W tym roku odbyła się XVII edycja edycji konkursu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Gdańska firma LPP otrzymała nagrodę główną w kategorii Narodowy sukces. Spółka została zgłoszona do konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek rodzimej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej.

 

Pierwsza nominacja i od razu nagroda

W kategorii Narodowy sukces nagrodę główną otrzymała gdańska firma LPP. Statuetkę zwycięzcy wręczył prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej gali, która została zorganizowana 7 października 2019 r. w centrum wystawienniczo-kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa.

 

LPP to spółka akcyjna powstała w 1991 r. w Gdańsku. W czasie swojej działalności stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży. Produkty LPP sprzedawane są łącznie w 24 krajach, ale to w Polsce rozwijane są koncepcje marek i podejmowane wszystkie strategiczne decyzje. To tu powstaje ponad 2/3 wartości produktu tworzonego przez LPP. Ponadto, grupa LPP tworzy ponad 25 tys. miejsc pracy, a w 2018 r. osiągnęła ponad 8 mld przychodu.

 

– Jest to także nasz sukces, ponieważ Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego jest jedną ze 180 instytucji zaproszonych przez Kancelarię Prezydenta do zgłaszania rekomendacji do nagrody – zaznacza Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Po raz pierwszy nominowana przez nas firma wygrała nagrodę główną w jednej z pięciu kategorii – dodaje.

Podczas gali zostały także przyznane nagrody w pozostałych kategoriach głównych, takich jak: Lider MŚP, Międzynarodowy sukces, Odpowiedzialny biznes oraz Firma rodzinna. Dodatkowo wręczono dwie nagrody specjalne w kategoriach Start-up oraz Badania i rozwój.

 

Relacja z wręczenia nagród dostępna jest na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

view szablon artykułu