W maju do szkoły, pracy czy po zakupy jedź rowerem. Zaczął się European Cycling Challenge

Rowerzyści
Rowerzyści, fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ruszyła rowerowa rywalizacja miast. Wielu mieszkańców Pomorza wsiądzie na rowery, aby doskonalić kondycję, promować zdrowy styl życia i wygrywać nagrody.

 

Maj w Gdyni i Gdańsku tradycyjnie należy do rowerzystów. Rozpoczyna się rywalizacja o miano rowerowego mistrza Europy.   

 

Mieszkańcy Gdyni i Gdańska, na rowery!

Już od 5 lat, przez cały maj, w Europie trwa rowerowa rywalizacja. Zapoczątkowana we włoskiej Bolonii, szybko upowszechniła się na całym kontynencie. W 2017 roku o miano rowerowego mistrza Europy  będą rywalizować 52 miasta. W Polsce będą to: Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław i Kraków. Od dwóch lat ten zaszczytny tytuł należy do Gdańska. W zeszłym roku mieszkańcy wykręcili ponad 800 tysięcy kilometrów. To tak, jakby ponad 20 razy okrążyć Ziemię na równiku.

 

Jak dołączyć?

W akcji może brać udział każdy, kto jeździ na rowerze. Wystarczy pobrać ze strony organizatorów specjalną aplikację i zainstalować ją w smartfonie. Po zalogowaniu, system za pośrednictwem lokalizacji, zlicza przejechane kilometry. Do puli kilometrów liczą się wszystkie przejazdy rowerem. Rywalizacja trwa do 31 maja 2017 r.  Oprócz nagrody dla najlepszego miasta, w ramach rywalizacji przeznaczone są również nagrody dla najbardziej aktywnych rowerzystów. W Gdańsku będą również pamiątkowe koszulki rowerowe dla tych osób, które przejadą ponad 1000 kilometrów w ciągu miesiąca. Nagrodzona również zostanie firma, której pracownicy łącznie przejadą największą odległość.

 

Liderem Gdańsk

Po czterech dniach rywalizacji z wynikiem ponad 46 tyś.przejechanych kilometrów prowadzi Gdańsk. Druga w rywalizacji jest Bydgoszcz. Stolica Pomorza ma też największą liczbę aktywnych uczestników. Z kolei Gdynia może poszczycić się liczbą 2364 km. Wyniki są na bieżąco prezentowane na stronie European Cycling Challenge.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie Rowerowygdańsk

view szablon artykułu