Aktualności

Tajemnice zaślubin Polski z morzem. Weź udział w awanturniczej grze miejskiej i uratuj kraj przed zamachem

Gra miejska plansza
Gra rozpocznie się w gdańskim Ratuszu Staromiejskim (NCK) przy ul. Korzennej 33/35. o 10.00 i potrwa do 14.00. Uczestnicy na miejscu dostaną szczegółowe instrukcje zabawy.

Podczas gry miejskiej w Gdańsku dowiesz się, dlaczego mieszkańcy miasta wręczyli gen. Hallerowi dwie platynowe obrączki, uratujesz polską delegację przed zamachem i zwiedzisz nieznane zakamarki miasta. Przewodniczką po awanturniczej grze będzie ciotka Apolonia i zagadkowy Dziadek. Tajemnice zaślubin Polski z morzem będzie można poznać w niedzielę, 9 lutego w Gdańsku.

 

Umówione hasło: „Czy jest Dziadek?"

Uczestnicy gry na kilka godzin staną się młodymi przybyszami, którzy odwiedzają ciotkę Apolonię w przeddzień zaślubin Polski z morzem i zwiedzają Gdańsk. Okazuje się, że w mieście planowany jest zamach na polską delegację. Ciotka Apolonia spotyka się w tajemnicy z dziennikarzami „Gazety Gdańskiej", którzy wytropili spisek. A zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie ciotki w zakątkach Starego Miasta, zapobiegnięcie atakowi na kraj i umożliwienie połączenia Polski z Bałtykiem.

Podczas gry będzie okazja, by spotkać m.in. ekscentrycznego kompozytora Ignacego Paderewskiego, bohaterskiego dr. Józefa Wybickiego, tajemniczego pana zwanego Dziadkiem, niemieckich bojówkarzy komunistycznych, niewidomego kustosza wystawy malarskiej, zadufaną w sobie warszawską diwę operową i kaszubskiego kucharza. Jedni będą pomagać, inni utrudniać wyjaśnienie zagadki. Ciotka zostawiła instrukcje i umówione hasła, więc zadanie nie będzie trudne!

 

Gra miejska pomyślana jest tak, by bawić całą rodzinę. Nie bójcie się, że zmarzniecie – akcja prowadzić będzie przez ciepłe i piękne pomieszczenia. Nie zabraknie gorącej herbaty i kaszubskiego poczęstunku. Planowany koniec to godz. 16.00.

Tego dnia warto też zajrzeć na Dworzec Główny PKP w Gdańsku i wziąć udział w festynie historycznym. Od 12.00 do 16.00 na peronie nr 5 ustawiony będzie zabytkowy pociąg, w którym na gości będzie czekał gen. Józef Haller, oficerowie ubrani w galowe mundury, wytworne damy, barberzy i fotograf ze studiem rodem z lat 20-tych XX w. O godz. 14.15 odbędzie się inscenizacja przekazania obrączek gen. Hallerowi.

 

Szczegółowy program obchodów powrotu Pomorza w granice Polski dostępny jest na stronie zaslubiny.pomorskie.eu.

view szablon artykułu