Aktualności

Nowa odsłona akcji Okienka na świat. Weź udział w konkursie i rozwesel swoich sąsiadów

Mat. prasowy NCK
Mat. prasowy NCK

Raz w tygodniu Krokodyl Alojzy, maskotka Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, będzie ogłaszał zadanie konkursowe dla dzieci. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy umieścić w oknie prace plastyczne, które rozweselą sąsiadów. Zabawa w ramach akcji Okienka na świat potrwa do 23 kwietnia 2020 r. Autorzy najlepszych prac mają szansę zdobyć nagrody.

 

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, które posiadają konto na Facebooku lub których opiekunowie mają założony tam swój profil. Organizatorem zabawy jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Zadania do wykonania będą ogłaszane co piątek na fanpage'u Krokodyla Alojzego.

 

Krokodyl Alojzy to maskotka Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, która bierze udział w działaniach kulturalnych i edukacyjnych organizowanych przede wszystkim dla najmłodszych. Jest ulubieńcem wszystkich dzieci, które na specjalne życzenie oprowadza po swoim domu – Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Po raz pierwszy Krokodyl Alojzy pojawił się w 2011 r. jako gość specjalny wystawy „Skąd Ty jesteś krokodylu?" towarzyszącej 6. Bałtyckim Spotkaniom Ilustratorów. Swoją postać zawdzięcza artystce Grażynie Rigall, która go zaprojektowała i uszyła.

Krokodyl Alojzy

Krokodyl Alojzy. Fot. Robert Jachimowicz

 

Jakie są zadania do wykonania?

Każdy uczestnik zabawy powinien wykonać pracę plastyczną, która zostanie umieszczona w oknie, aby rozweselić sąsiadów. W poszczególnych tygodniach inspiracją ma być inne hasło:

  • 3-9 kwietnia – Okienna parada dla sąsiada,
  • 10-16 kwietnia – Dziecięce inspiracje na świąteczne dekoracje,
  • 17-23 kwietnia – Korowód kwiatowy i uśmiech gotowy.

Następnie wykonanej pracy należy zrobić zdjęcie i wstawić w komentarzu pod postem, w którym ogłoszony będzie jeden z powyższych tematów.

 

Kiedy poznamy zwycięzców?

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 23 kwietnia. Prace uwiecznione na przesłanych zdjęciach oceni jury, które weźmie pod uwagę ich wartość artystyczną i emocjonalną oraz oryginalność. Ogłoszenie wyników pojawi się na Facebooku. Autorom najlepszych prac w każdej kategorii tematycznej przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

 

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości