Aktualności

Maluchy będą tańcować na ludowo. Zajęcia muzyczno-rozwojowe w Spichlerzu Opackim

Rodzinne warsztaty
Rodzinne warsztaty. Fot. ze zbiorów Fotopiccolo.pl

Tradycyjne pieśni i zabawy ludowe będą stanowić podstawę zajęć muzycznych, które zostaną zorganizowane w niedzielę, 16 lutego 2020 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Będą to specjalne warsztaty przeznaczone dla maluchów i ich opiekunów.

 

Zajęcia muzyczno-rozwojowe „Pam-Pam" są autorskim programem Ewy Kuszewskiej, przeznaczonym dla dzieci w wieku do trzech lat. Ich podstawę stanowią zabawy muzyczno-ruchowe opracowane na podstawie tradycyjnych pieśni i zabaw przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dobrane odpowiednio do wieku uczestników metody muzyczne, sensoryczne i ruchowe przyczyniają się do usprawnienia koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, która leży u podstaw umuzykalnienia. Pobudzają też mowę, rozwój psychoruchowy i emocjonalny. Kontakt z tradycyjną muzyką buduje muzyczną tożsamość poprzez poznanie rodzimej tradycji muzycznej, rytmiki tańców narodowych, zabaw ludowych, historii i kultury.

 

Warsztaty rodzinne w Etno: Maluchy tańcują na ludowo

  • 16 lutego 2020 r., niedziela, godz. 11.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)
  • ul. Cystersów 19
  • Gdańsk-Oliwa

 

Opłata za wstęp dla małego uczestnika wynosi 8 zł, natomiast opiekunowie płacą po 1 zł. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod nr. telefonu: 58 552 12 71 (wew. 101).

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości