Aktualności

Chojnice świętują 100-lecie powrotu w granice Polski. W weekend na Starym Rynku będzie piknik militarny [FILM I GALERIA]

Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu w Chojnicach. Fot. Karol Stańczak.
Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu w Chojnicach. Fot. Karol Stańczak.

Świętowanie 100-lecia zaślubin Polski z morzem w Chojnicach zaczęło się już 26 stycznia 2020 roku. Wspólny koncert pieśni patriotycznych zaśpiewali laureaci konkursu śpiewu i chór Lutnia. Chojniczanie zrobili sobie wspólne zdjęcie, które zostanie umieszczone w kapsule czasu. W czwartek, 30 stycznia odbył się specjalny koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu. W planach jeszcze inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do miasta.

 

W planach są także wystawy, konferencje naukowe, piknik tematyczny i inscenizacja wkroczenia wojsk do Chojnic w 1920 roku.

Piknik militarny i inscenizacja w Chojnicach

Chojniczanie rocznicę powrotu miasta do ojczyzny będą świętować aż do wtorku, 4 lutego 2020 roku. Będą specjalne msze święte, a także umieszczenie kapsuły czasu w płycie Starego Rynku. W jej wnętrzu znajdą się książki, aktualne wydania czasopism, fotografie, dokumenty, przedmioty życia codziennego i inne rzeczy pokazujące realia obecnego życia w Chojnicach. Organizatorzy liczą na to, że kapsuła zostanie otwarta ponownie w 2120 roku.

W weekend na Starym Rynku odbędzie się piknik militarny, którego punktem kulminacyjnym o godz. 12.00 będzie inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic w 1920 roku. Młodzież może wziąć udział w grze dla patroli harcerskich, połączonej z zwiedzaniem miasta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre imprezy obowiązują zaproszenia.

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności