Chcesz posłuchać kolęd świata? Przyjdź na koncert bożonarodzeniowy w słupskiej filharmonii

Maciej Kułakowski, wiolonczelista. Fot. mat. prasowe filharmonii
Maciej Kułakowski, wiolonczelista. Fot. mat. prasowe filharmonii

W magiczny przedświąteczny czas, 20 grudnia 2019 r. Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara i dyrektor Ruben Silva zapraszają na niezwykły wieczór bożonarodzeniowy. W programie przepiękne kolędy nie tylko polskie i koncert utalentowanego młodego wiolonczelisty.

 

W pierwszej części koncertu usłyszymy Concerto grosso na Boże Narodzenie Arcangelo Corelliego oraz koncert wiolonczelowy Edwarda Elgara w wykonaniu utalentowanego Macieja Kułakowskiego. W drugiej części usłyszymy Kolędy Świata, które wspólnie z orkiestrą wykona Chór Akademii Pomorskiej Iuventus Cantans, przygotowany przez dra Tadeusza Formelę.

 

Maciej Kułakowski

Urodził się w 1996 r. w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku 6 lat. Jest studentem Kronberg Academy oraz Akademii Muzycznej im. S Moniuszki w Gdańsku. W latach 2009-2012 kształcił się w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim. Gra na wiolonczeli Charlesa Gaillarda z 1867 roku wypożyczanej przez fundację Deutsche Stiftung Musikleben. Jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2014 na Festiwalu Wiolonczelowym w Kronbergu zdobył prestiżową nagrodę Landgraf von Hessen Preis dla najlepiej zapowiadającego się wiolonczelisty oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI w. w Radziejowicach. W 2010, 2012 i 2013 r. otrzymał stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz został laureatem konkursu Narodowego Centrum Kultury – Młoda Polska.

Koncertował w wielu krajach Europy i świata jako kameralista i solista. Brał udział w wielu kursach muzycznych. W lipcu 2010, 2011 oraz 2014 r. uczestniczył w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu – Morningside Music Bridge w Calgary. W 2011 r. w ramach tego kursu wystąpił wraz z Calgary Symphony Orchestra, wykonując Koncert wiolonczelowy h-moll A. Dworzaka i zdobywając drugą nagrodę na konkursie solistów. Zdobył też pierwsze miejsce w konkursie zespołów kameralnych wraz z młodymi artystami z Chin. Aktywnie zajmuje się także muzyką kameralną. W 2015 roku wraz z Triem Klarnetowym z Gdańska zdobył I nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, a od 2015 r. jest członkiem Tria im. Wiłkomirskich, z którym wspólnie nagrał płytę z utworami Antona Arensky'ego dla wytwórni Dux.

 

 

Koncert Bożonarodzeniowy

 • 20 grudnia 2019 r., piątek, godz. 19.00
 • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
 • ul. Jana Pawła II 3
 • Słupsk
 • bilety: 40, 35 i 30 zł

 

Wykonawcy:

 • Maciej Kułakowski – wiolonczela
 • Ruben Silva – dyrygent
 • Chór Iuventus Cantans przygotowany przez dra Tadeusza Formelę

Program:

 • Arcangelo Corelli – Concerto grosso na Boże Narodzenie
 • Edward Elgar – Koncert wiolonczelowy op. 85
 • kolędy świata 

 

view szablon artykułu