Aktualności

Biblioteka Lawendowa otwarta! Pierwsi czytelnicy już wypożyczają książki i piją kawę

Fot. Materiały własne WiMBP w Gdańsku.
Fot. Materiały własne WiMBP w Gdańsku.

Nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej wystartowała w piątek, 31 stycznia 2020 roku o godz. 15.00 na Południu Gdańska. Powstała przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5. Na czytelników czeka prawie 7 tysięcy tytułów, 700 audiobooków i specjalna sala dla młodzieży, m.in. z mobilnym telewizorem i sprzętem do nagrywania podcastów.

 

W uroczystym otwarciu Biblioteki Lawendowej udział wzięli m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Władysław Zawistowski, dyrektor Departamentu Kultury UMWP, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6, przedstawiciele Zarządu oraz Rady Dzielnicy Jasień. Zaproszonych gości przywitał dyrektor WiMBP w Gdańsku Jarosław Zalesiński.

 

Może kawy do lektury?

Biblioteka Lawendowa to 140-metrową przestrzeń podzielona na dwie sale. Pierwsza z nich pełni rolę czytelni, gdzie czytelnicy mogli zasiąść w wygodnych fotelach i oddać się lekturze przy kawie (filia będzie dysponowała ekspresem do kawy). Druga z sal, przeznaczona w szczególności dla młodzieży, wyposażona jest m.in. w mobilny telewizor, magnetyczną tablicę, dostęp do gniazdek elektrycznych, wygodne pufy, a wszystko to w nowoczesnym i komfortowym otoczeniu. Młodzież będzie mogła w bibliotece zaangażować się w tworzenie podcastów, ponieważ do dyspozycji ich odpowiedni sprzęt.

Fot. Materiały własne WiMBP w Gdańsku.

W księgozbiorze nowej biblioteki znajdują się książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na otwarcie bibliotekarze przygotowali prawie 7000 tytułów oraz prawie 700 audiobooków. W Bibliotece Lawendowej będzie również dostępna usługa Legimi, czyli bezpłatny dostęp do książek w formie ebooków. Książki będzie można wypożyczać już pierwszego dnia.

Fot. Materiały własne WiMBP w Gdańsku.

Godziny otwarcia Biblioteki Lawendowej:

  • poniedziałek:       9.00-19.00
  • wtorek:                9.00-19.00
  • środa:                   9.00-15.00
  • czwartek:             9.00-19.00
  • piątek:                  9.00-19.00
  • sobota:                 9.00-15.00
  • niedziela:            nieczynne
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości