Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Emocje na talerzach. Zasmakuj w restauracyjnych daniach

Emocje na talerzach. Zasmakuj w restauracyjnych daniach

Różne potrawy na stole

Trzydaniowy obiad – smaczny i zdrowy z rodziną i przyjaciółmi. Dlaczego, nie? Spotkaj się z najbliższymi w trójmiejskich restauracjach.Wiosenna edycja Trójmiasto Restaurant Week rozpocznie się 21 kwietnia 2017 r. i potrwa 10 dni.

 

Trójmiasto Restaurant Week to nie lada gratka dla miłośników dobrego jedzenia i wielbicieli wspólnego celebrowania kulinarnych doświadczeń. Wykwintne, autorskie i niebanalnie podane dania dostarczą niezapomnianych wrażeń smakowych.
 

Na czym to polega?

W festiwalu uczestniczą starannie wybrane, najlepsze i najbardziej autorskie restauracje. To niepowtarzalna okazja na poznanie oryginalnych smaków w popisowym wydaniu szefów kuchni.
Trójmiasto Restaurant Week o trzydaniowe doświadczenie restauracyjne, które pozwala cieszyć się smakami i spędzaniem wspólnie czasu przy stole. Restauracje, które biorą udział w festiwalu przygotowują wyjątkowe, popisowe trzydaniowe menu – przystawka, danie główne, deser – w specjalnej cenie 39 zł.
 

Gdzie można zjeść?

W Trójmiasto Restaurant Week weźmie w nim udział 30 restauracji z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wśród nich są: Bliżej, ByThe Way, Cały Gaweł, Czarna Owca, Delmonico Cut Steakhouse Szafarnia, Eliksir, Fidel, Główna Osobowa, Grono di Rucola, Kawior, Koncept Restauracja, La Fortuna, Lobster, Magiel, Morze Wina, Nowy Świat, Numero 1, On Off, Panaya, Papieroovka, PÉLICAN, Restauracja Café Polskie Smaki, Restauracja Bonum, Restauracja Long Island, Rucola, SeaFood Station, Serio, Świnka w trawce pod jabłonką czy Verres en Vers.
 

Czy tylko smaki dzieciństwa?

Hasłem przewodnim festiwalu najlepszych restauracji są „Emocje na talerzach”. Szczęście i zaskoczenie, harmonia i pożądanie, radość i wzruszenie, miłość i ekscytacja, euforia i duma, wolność i niepewność. Wspomnienie kojącego smaku dzieciństwa. Pod hasłem kryje się wiele nowych i zaskakujących pomysłów kulinarnych, wielki powrót świeżych i lokalnych składników, a także odwaga restauratorów i szefów kuchni.

Dodatkowymi atrakcjami będą wydarzenia towarzyszące takie, jak m.in.: warsztaty gotowania, wernisaże i wykłady. Odbędzie się też panel dyskusyjny z udziałem Violi Urban z Okiem Dietetyka oraz Bankami Żywności w Trójmieście, organizowany w Olivia Business Centre z degustacją przygotowaną przez Restaurację Lobster czy specjalne menu degustacyjne przygotowane przez Restaurację Eliksir.

Zobacz: Restaurant week

Restaurant week_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.