Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/7af51c3c-886e-49ae-b446-1c7a38c57369.jpg Elżbieta Pałasz – Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Elżbieta Pałasz – Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Fot. Zuzanna Dominiak

Autorka wesołych, pogodnych i pełnych humoru książek dla dzieci. Pisze uczące empatii opowiadania o dzieciach i bajki, w których baśniowość przeplata się z realiami współczesnego świata.

Pisze baśnie w nowej odsłonie („Wiola i Broklyn”), opowieści z życia wzięte („Szkoła dla początkujących”), historyjki, których bohaterami są zwierzęta („Pies i kot w leśnym zakątku”) oraz książki niosące ładunek wiedzy („Jak zwyciężać mamy! Wielkie i małe bitwy Polaków”, w której przedstawiła osiem ciekawych historii wplecionych w osiem bitew – w tym bitwę pod Oliwą – wraz z rzetelnie opracowanymi planami, informacjami i ciekawostkami).

Z Pomorzem i Gdańskiem związane są „Dobra robota”, zawierająca wywiady z ludźmi o ciekawych profesjach, „Trzy, dwa, raz, Günter Grass” – opowieść o dzieciństwie pisarza spędzonym w Gdańsku oraz „Był sobie las” – o tym, jak w 2017 roku wichura zniszczyła las w okolicy Lipusza.

Książka „Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody” zawiera wywiady z dwanaściorgiem ludzi, którzy mają ciekawe zawody związane z Pomorzem. Są to: ceramik z rodu Neclów, rybak, marynarz, nurek zawodowy, konstruktor okrętów, opiekunki fok, nauczycielka kaszubskiego, projektanci mebli (z żagli i drewna pomorskich lasów), projektantka biżuterii z bursztynu, biolog morza, pani pilot odrzutowca z bazy wojskowej w Malborku oraz farmer przybyły z USA, który hoduje ekologiczne warzywa na wsi pod Kartuzami. Z każdym autorka przeprowadziła wywiad, który potem zapisała.

Książkę zilustrowała Joanna Czaplewska.

Dobra robota

Fot. Zuzanna Dominiak

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.