Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Elżbieta Pałasz – Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Elżbieta Pałasz – Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Fot. Zuzanna Dominiak

Pisze baśnie w nowej odsłonie („Wiola i Broklyn”), opowieści z życia wzięte („Szkoła dla początkujących”), historyjki, których bohaterami są zwierzęta („Pies i kot w leśnym zakątku”) oraz książki niosące ładunek wiedzy („Jak zwyciężać mamy! Wielkie i małe bitwy Polaków”, w której przedstawiła osiem ciekawych historii wplecionych w osiem bitew – w tym bitwę pod Oliwą – wraz z rzetelnie opracowanymi planami, informacjami i ciekawostkami).

Z Pomorzem i Gdańskiem związane są „Dobra robota”, zawierająca wywiady z ludźmi o ciekawych profesjach, „Trzy, dwa, raz, Günter Grass” – opowieść o dzieciństwie pisarza spędzonym w Gdańsku oraz „Był sobie las” – o tym, jak w 2017 roku wichura zniszczyła las w okolicy Lipusza.

 

Książka „Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody” zawiera wywiady z dwanaściorgiem ludzi, którzy mają ciekawe zawody związane z Pomorzem. Są to: ceramik z rodu Neclów, rybak, marynarz, nurek zawodowy, konstruktor okrętów, opiekunki fok, nauczycielka kaszubskiego, projektanci mebli (z żagli i drewna pomorskich lasów), projektantka biżuterii z bursztynu, biolog morza, pani pilot odrzutowca z bazy wojskowej w Malborku oraz farmer przybyły z USA, który hoduje ekologiczne warzywa na wsi pod Kartuzami. Z każdym autorka przeprowadziła wywiad, który potem zapisała.

Książkę zilustrowała Joanna Czaplewska.

 

Dobra robota

Fot. Zuzanna Dominiak

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.