Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/a9100ba1-4fcd-444d-9019-df730c565069.jpg Ekstremalna Droga Krzyżowa do Helu. Będą szli samotnie i w milczeniu

Ekstremalna Droga Krzyżowa do Helu. Będą szli samotnie i w milczeniu

Ludzie modlący się pod krzyzem

Marsz z Jastrzębiej Góry do Helu odbędzie się, już po raz trzeci, 7-8 kwietnia 2017 r. Uczestników czeka 49 kilometrów trudnego marszu po piasku. Pogoda też nie zawsze dopisuje.

 

Wędrówka odbywa się nocą, w świetle latarek. Podstawową zasadą EDK jest to, że każdy z pątników odbywa marsz samodzielnie. Spotykają się na kolejnych stacjach, gdzie każdy modli się i czyta rozważania indywidualnie.  Pielgrzymów obowiązuje klauzula milczenia.

Jak każda droga krzyżowa, także i Ekstremalna Droga Krzyżowa ma na celu wspólne duchowe przygotowanie się do Misterium Męki Pańskiej.

Jakub Terkowski, organizator marszu: – W naszej uroczystości liczy się też inny aspekt. Przez taką formę spotkania chcemy, aby osoby w nim uczestniczące mogły doświadczyć w minimalnym choćby stopniu rozmiaru słabości i cierpienia, jaki był udziałem Jezusa podczas męki. Zupełnie inne przeżycia będą udziałem osoby modlącej się w kościele, a inne udziałem pątnika przemierzającego w samotności kolejne kilometry. 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

  • 7 kwietnia 2017 r., piątek, godz. 20.00, kościół pw. św. Ignacego Loyoli, Jastrzębia Góra
  • 8 kwietnia 2017 r., sobota, kościół pw. Bożego Ciała, Hel
  • zapisy do 5 kwietnia 2017 r.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.