Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ekologiczna i naturalna żywność na targach w Łodzi. Złoty medal Targów Natura Food dla pomorskiej mleczarni

Ekologiczna i naturalna żywność na targach w Łodzi. Złoty medal Targów Natura Food dla pomorskiej mleczarni

Stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podczas Targów Natura Food w Łodzi

Mleczarnia Skarszewy sp. z o.o. otrzymała medal w kategorii produkty tradycyjne za ser Werderkase, który jest przygotowany według żuławskiej receptury.

 

– Targi Natura Food na przestrzeni lat bardzo się rozwinęły – podkreśla Krzysztof Pałkowski, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Wkład w ten rozwój miał także samorząd województwa pomorskiego, który został uhonorowany jubileuszową pamiątką podczas tegorocznego spotkania – mówi. Targi w Łodzi były też okazją do zaprezentowania najlepszej żywności z Pomorza, nawiązania kontaktów biznesowych oraz poszerzania wiedzy.

 

Jubileuszowe targi żywności w Łodzi

Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food na stałe wpisały się w kalendarz imprez wystawienniczych w Polsce i w Europie dedykowanych branży produktów ekologicznych i naturalnych. W tym roku odbyły się w dniach 13-15 października i była to X edycja spotkań wystawców najlepszej jakości żywności z kraju i Europy. Obecnych było prawie 350 producentów.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przygotował stoisko, w ramach którego swoje produkty prezentowało 7 wystawców. – Pomorska żywność cieszyła się powodzeniem wśród odwiedzających. Nasze stoisko było atrakcyjne pod względem ilości wystawców oraz oferowanego asortymentu. Szczególną uwagę zwracały produkty tradycyjne – mówi Pałkowski. – Dla nas promocja żywności wysokiej jakości jest bardzo istotnym elementem, zarówno promocji, jak i rozwoju gospodarczego naszego regionu – dodaje.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.