Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Egzaminy na prawo jazdy już od 18 maja. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia działalność

Egzaminy na prawo jazdy już od 18 maja. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia działalność

Fot. matp. PORD

Pierwszeństwo w zapisach będą mieli kandydaci, których egzamin nie odbył się z powodu pandemii. Zapisy telefoniczne ruszą 11 maja 2020 r.

 

Przeprowadzane będą zarówno egzaminy teoretyczne jak i praktyczne.

 

PORD znowu będzie egzaminować

Wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał działalność egzaminacyjną 12 marca 2020 r. – W związku z tym musieliśmy przełożyć termin ponad 4 tys. egzaminów. Teraz, od 18 maja wracamy do działalności egzaminacyjnej – mówi Roman Nowak, dyrektor PORD.  Co ważne, ruszają egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie, zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni. Model działalności PORD został skonsultowany z inspekcją sanitarną.

 

Nowa rzeczywistość PORD

Jak będą wyglądać egzaminy teoretyczne? – Przede wszystkim do budynku będą mogły wejść tylko osoby egzaminowane. Konieczne będzie noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos. Obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk – informuje Roman Nowak. Osobom zdającym będzie także mierzona temperatura. Na sali egzaminów teoretycznych zachowany zostanie odpowiedni dystans pomiędzy zdającymi. Oznacza to, że na sali będzie nie 15, ale tylko 6 osób. Sprzęt komputerowy będzie dezynfekowany a pomieszczenia wietrzone po każdym egzaminie.

Zmiany będą także w przypadku egzaminów praktycznych. – Także w samochodach obowiązkowe będzie noszenie maseczki i to zarówno przez egzaminatora jak i osobę zdającą. Po każdej jeździe egzaminacyjnej będziemy dezynfekować wnętrze – zaznacza Nowak. – W przypadku egzaminów na kategorie motocyklowe musimy zapewnić zdającym kask i urządzenie do łączności z egzaminatorem. Aby je zdezynfekować kupiliśmy specjalną maszynę do ozonowania. To pozwoli bezpiecznie korzystać ze sprzętu – dodaje. Wprowadzony został również podział egzaminatorów na zmiany. Chodzi o to, aby stworzyć kilka grup, z ograniczonym kontaktem. Pozwoli to ograniczyć ryzyko ewentualnego zakażenia większej liczby pracowników.  

 

Ważne terminy

Osoby, których egzamin został odwołany z powodu pandemii, na nowy termin egzaminu będą mogły umówić się telefonicznie. – Co ważne, będą one miały pierwszeństwo w wyborze terminu. Zapisy rozpoczynamy 11 maja. Aby umówić się zapraszam do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Egzaminów wyjaśnia dyrektor Nowak. Pozostałe osoby na egzamin będą mogły zapisać się elektronicznie Formularz będzie dostępny w serwisie inco-car.pl. Egzaminy będą przeprowadzane tak jak dotychczas, w godzinach od 6 rano do 22.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.