Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dziś Światowy Dzień Roweru

Dziś Światowy Dzień Roweru

Święto z​​​​​ostało ustanowione w 2018 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do ustanowienia tego dnia przyczynił się także, kolarz Leszek Jan Sibilski (profil facebook), który był głównym promotorem tego dnia na forum ONZ. 

Dzień Roweru promuje ten środek transportu, promuje wycieczki rowerowe w tym w celu wzmacniania zdrowia. To także promocja aktywności związanej rowerem w społeczeństwie oraz podkreślenia, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze.

Rezolucja przyjęta przez ONZ wskazuje, że rower „przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat” oraz, że ważne jest „wspieranie najlepszych praktyki i środków promocji roweru w społeczeństwie”.
Warto zaznaczyć, że rower daje korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. 

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich rowerzystów (dużych i małych) !!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.