Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
8 maja Bibliotekarze i Biblioteki mają swoje święto. Życzenia od marszałka Mieczysława Struka

8 maja Bibliotekarze i Biblioteki mają swoje święto. Życzenia od marszałka Mieczysława Struka

Fot. źródło: Facebook/BibliotekaPublicznaGdansk/

W całej Polsce 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia rozpoczyna się także Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja.

 

Z okazji dzisiejszego święta marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk składa wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom najserdeczniejsze życzenia pomyślności, a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości, które obecnie wystawione są na ciężką próbę.

– Życzę sobie i Państwu, abyśmy wszyscy jak najszybciej w zdrowiu oraz pełni sił wrócili do normalnego funkcjonowania, aby przy Państwa pomocy móc dalej odkrywać piękno literatury, nie tylko tej pomorskiej – zaznaczył marszałek Struk w liście skierowanym do dyrektorów i pracowników pomorskich bibliotek.

 

List marszałka do bibliotekarzy

 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 r. Wydarzenie początkowo było skierowane tylko do bibliotekarzy. Z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego odbywa się wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, w tym roku wydarzenia w ramach Tygodnia Bibliotek zostaną zorganizowane online.

 

Zobacz też: Tym razem oceniaj książki po okładce. Nowa zabawa dla czytelników gdańskiej biblioteki

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.