Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/de2e256e-54b1-4cb9-9a75-d3569632f9ec.jpg 8 maja Bibliotekarze i Biblioteki mają swoje święto. Życzenia od marszałka Mieczysława Struka

8 maja Bibliotekarze i Biblioteki mają swoje święto. Życzenia od marszałka Mieczysława Struka

Fot. źródło: Facebook/BibliotekaPublicznaGdansk/

W całej Polsce 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia rozpoczyna się także Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja.

 

Z okazji dzisiejszego święta marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk składa wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom najserdeczniejsze życzenia pomyślności, a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości, które obecnie wystawione są na ciężką próbę.

– Życzę sobie i Państwu, abyśmy wszyscy jak najszybciej w zdrowiu oraz pełni sił wrócili do normalnego funkcjonowania, aby przy Państwa pomocy móc dalej odkrywać piękno literatury, nie tylko tej pomorskiej – zaznaczył marszałek Struk w liście skierowanym do dyrektorów i pracowników pomorskich bibliotek.

 

List marszałka do bibliotekarzy

 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 r. Wydarzenie początkowo było skierowane tylko do bibliotekarzy. Z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego odbywa się wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, w tym roku wydarzenia w ramach Tygodnia Bibliotek zostaną zorganizowane online.

 

Zobacz też: Tym razem oceniaj książki po okładce. Nowa zabawa dla czytelników gdańskiej biblioteki

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.