Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dzikie drużyny zagrają na boisku na Zaspie. Kibicuj i zobacz, kto tym razem wygra piłkarskie zmagania?

Dzikie drużyny zagrają na boisku na Zaspie. Kibicuj i zobacz, kto tym razem wygra piłkarskie zmagania?

Młodzi piłkarze i piłki

Jesienna edycja sportowej rywalizacji amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boisku przy ul. Meissnera 5 w Gdańsku sobotę, 13 października 2018 r. W rywalizacji wezmą udział sześcioosobowe zespoły.

 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Piłkarze Lechii będą kibicować

Październik to tradycyjna pora rozgrywania jesiennej edycji Do Przerwy 0:1. Jak zapewnia Andrzej Kowalczys, na inauguracji obecni będą znani piłkarze Lechii Gdańsk. 

– Piłkarzy Lechii zapraszamy na każdy nasz turniej. Jeśli tylko to możliwe przychodzą zobaczyć, jak grają ich młodsi koledzy i koleżanki – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca turnieju Do Przerwy 0:1. – Zależy nam na ich obecności. Mam nadzieję, że odwiedzi nas również Mateusz Sopoćko, który jeszcze rok temu był uczestnikiem naszego turnieju, a dzisiaj gra z Lechią w ekstraklasie. Cieszę się, że udało mu się przebić do pierwszej drużyny w tak młodym wieku. Wierzę, że jeszcze wiele osiągnie jako zawodowy piłkarz, oczywiście najlepiej, gdyby to było w barwach Lechii. Tego mu serdecznie życzę – dodaje Kowalczys.     

 

Sportowa rywalizacja młodszych i nieco starszych

Do Przerwy 0:1 to program, który jest organizowany od 14 lat. Dzięki wsparciu instytucji, firm, osób prywatnych oraz wolontariuszy cyklicznie odbywają się turnieje dzikich drużyn piłkarskich. W ich skład wchodzą dzieci, młodzież i dorośli z województwa pomorskiego.

Organizatorami wydarzenia są też Gdańska Fundacja Dobroczynności i Gdański Ośrodek Sportu.

Kategorie:

  • dziewczyny
  • trampkarze – rocznik 2006 i młodsi
  • młodzicy – rocznik 2003-2005
  • juniorzy – rocznik 2000-2002
  • rocznik 1999 i starsi.

Zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju, musi towarzyszyć dorosły opiekun. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest także zgoda ich opiekunów prawnych na udział w zawodach i udostępnienie wizerunku.

Zapisy drużyn w sobotę, 13 października  2018 r., od godz. 9.00.

 

Stop używkom

Podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód w narkogoglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

– Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy, jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju również inne ciekawe propozycję. Hasło zawodów Nie biorę, wybieram piłkę! ma zwrócić uwagę naszych zawodników, a przede wszystkim ich opiekunów, że problem wszelkiego rodzaju używek tj. narkotyki, papierosy czy alkohol, dotyczy także dzieci i młodzieży. Zadaniem dorosłych jest przekonać młodych ludzi, że warto trzymać się od tych rzeczy z daleka – tłumaczył Andrzej Kowalczys.

 

Do Przerwy 0:1

  • 13 października  2018 r., sobota, godz. 10.00
  • ul. Meissnera 5
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Do przerwy 0 1

 

Do przerwy_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.