Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dziewięć spektakli dla dorosłych i „Czerwony Kapturek” dla dzieci. Niezależne teatry spotkają się w Gdańsku

Dziewięć spektakli dla dorosłych i „Czerwony Kapturek” dla dzieci. Niezależne teatry spotkają się w Gdańsku

Teatrzyk Błękitnego Czasu, fot. Robert Bierwiaczonek

Spektakl dla dzieci w wykonaniu lalkowego Teatru Barnaby Marcina Marca zainauguruje 17 marca 2017 r. Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych. Spektakle nieformalnych teatrów z Gdańska, Gdyni i Sopotu, wymiana doświadczeń i dyskusje o teatrze będą trwać przez trzy dni.

 

Pasja do sztuki łączy młodszych i starszych. Nieważne, czy uczą się, pracują czy są już na emeryturze – przyciąga ich magia teatru. Co roku spotykają się mniej znane teatry niezależne z Gdańska, Gdyni i Sopotu, by zaprezentować swoje ostatnie spektakle. W Klubie Winda w Gdańsku od 17 do 19 marca 2017 r. będą miały miejsce 19. Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych. Przez trzy dni nieinstytucjonalne teatry zaprezentują publiczności spektakle, wymienią się doświadczeniami i podyskutują o teatrze.

 

Piątkowy spektakl dla dzieci i przedstawienia dla dorosłych 

Inauguracyjny dzień spotkań rozpocznie „Czerwony Kapturek”, przedstawienie lalkowe, stworzone w oryginalnej technice marionetkowej. Odgrywany jest na mobilnej scenie, marionetkami wyrzeźbionymi w drewnie lipowym i ubranymi w szyte na miarę kostiumy. Po spektaklu mali widzowie będą mieć możliwość spróbowania swoich sił aktorskich na scenie.

Następnie Teatr Forum zaprezentuje „Serenadę z Diabłem”, komedię inspirowaną „Serenadą” Sławomira Mrożka z 1976 r. Po nim wystąpi Teatr Teatrans UG z „Wyludniaczem”, sztuką opartą na klimatycznych opowiadaniach słynnego dramaturga Samuela Becketta. Za pomocą skrajnych emocji przedstawi zepsucie i gnicie młodych ludzi, których niszczą najróżniejsze problemy (głównie osadzone w psychice bohaterów). Spektakl opiera się na ruchu i mowie ciała, specyficznej muzyce, wprowadzając publiczność w swego rodzaju trans.

 

Trzy sobotnie sztuki i improwizacja

Sobotnie spotkanie zapoczątkuje Teatrzyk Błękitnego Czasu z Sopotu spektaklem „Co się stało z naszym czasem”. To zainspirowana znaną książką Michaela Ende opowieść o świecie, w którym ludziom na ich własne życzenie zabrano należący do nich czas. Teatr Pod Mostem wystąpi z  „Ambarasem”, obyczajową humorystyczną opowieścią o życiu pensjonarek w latach 30. XX w. Na zakończenie będzie można obejrzeć grupę W Kaczych Butach z Gdyni i „Umowę o arcydzieło”, komedię o nieco pogubionych 30-latkach. W ich życiu właściwie wszystko gra, lecz ciągle czegoś brakuje. Czego? Dowiesz się na spotkaniu ze sztuką.

 

„Cayla” na zakończenie

Niedziela będzie należała do „Zamysłu pana P…”, jednoaktówki mówiącej o uniwersalnych mechanizmach władzy i jej wpływie na ludzi pozostających w jej strukturach, jak i poza nimi. Grupa Teatralna Po Godzinach zaprezentuje „Kolejne Dni Życia z…”, improwizację zbiorową. Osoby biorące udział w przedstawieniu otrzymały mikrożyciorysy i charakterystykę postaci. Miały za zadanie przeprowadzić proces w rozwijaniu tych życiorysów, musiały też dobrać kostium, pasujący do osoby, którą kreują. Ostatni dzień spotkań zakończy Teatr Windy GAK i „Cayla”, dramat napisany w trzech aktach. Opowiada o losach szlachcica, który z niewiadomych powodów postanowił pracować w kawiarni. Los chciał, że trafił akurat na miejsce, w którym od lat przesiaduje kobieta Szatana…

 

  • XIX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych
  • 17-19 marca 2017 r., piątek, sobota, niedziela
  • Winda – Gdański Archipelag Kultury
  • ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza) w Gdańsku-Wrzeszczu
  • Bilety (do nabycia przed spektaklami):
  • piątek – wstęp bezpłatny
  • sobota – 5 zł całość
  • niedziela – 5 zł całość

Program

17 marca 2017 r., piątek
godz. 12.00
– Teatr Barnaby, „Czerwony Kapturek” – STTNKI dla dzieci
godz. 17.00 – Teatr Forum, „Serenada z Diabłem”
godz. 18.00 – Teatr Teatrans UG, „Wyludniacz”

18 marca 2017 r., sobota
godz. 17.30
– Teatrzyk Błękitnego Czasu (MDK Sopot), „Co się stało z naszym czasem”
godz. 18.00 – Teatr Pod Mostem, „Ambaras”
godz. 19.00 – Młode Impro
godz. 20.15 – Grupa W Kaczych Butach (Centrum Kultury w Gdyni), „Umowa o arcydzieło”

19 marca 2017 r., niedziela
godz. 17.00
– Grupa Teatralna Po Godzinach, „Kolejne dni życia z…”
godz. 18.00 – „Zamysł Pana P”
godz. 20.00 – Teatr Windy, „Cayla”

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.