Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/36555937-6ffc-4a75-b407-0057d1f76ed9.jpg Dziewczyny na rowery. Ruszyły zapisy na kolarski wyścig dla kobiet i damsko-męskich par w Gdańsku

Dziewczyny na rowery. Ruszyły zapisy na kolarski wyścig dla kobiet i damsko-męskich par w Gdańsku

Fot. mat. prasowe.

Velo Queen 2020 Gdańsk to impreza jakiej w Polsce jeszcze nie było. Po raz pierwszy miłośniczki kolarstwa będą mogły ścigać się na 60-kilometrowej trasie. Do wybory będzie formuła solo wyłącznie dla pań lub mix, czyli opcja dla damsko-męskich duetów. Zawody odbędą się 21 czerwca 2020 roku w Gdańsku.

 

Już teraz można zgłaszać chęć udziału (link do zapisów na dole strony).

 

Queen, czyli królowe na rowerach

Głównym celem imprezy jest promocja rowerowej aktywności oraz integracja kobiecych środowisk, dlatego do startu w zawodach organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczone kolarki, ale także amatorki kochające rower. To dla nich organizatorzy przygotowują formułę Queen, czyli dystans 55 km.

– Od kilku lat widzimy rosnące zainteresowanie kolarstwem wśród kobiet – mówi Iwona Klafetka, organizatorka zawodów. – Chcemy by VeloQueen było wydarzeniem spajającym różne środowiska kobiece. Nie ma znaczenia, na jakich rowerach dziewczyny pojadą. Może to być szosa, ale także przełaj czy rower crossowy. Jedynym ograniczeniem jest limit czasu – dodaje Klafetka.

Drugą możliwością wzięcia udziału w zawodach jest start w parze. Rowerowe duety będą miały do przejechania dystans 35 km w formule Mix – ramię w ramię, od startu do mety.

 

Pętla od molo przez tunel pod Martwą Wisłą

Trasa VeloQueen to nie lada gratka dla rowerzystów. Poprowadzona zostanie po dwudziestokilometrowej pętli, ze startem i metą przy gdańskim molo. Zawodniczki i zawodnicy przejadą m. in. Tunelem pod Martwą Wisłą oraz mostem wantowym imienia Jana Pawła II. – Trasa zawodów jest niezwykle atrakcyjna dla kolarzy – tłumaczy Jarosław Marycz, dyrektor sportowy VeloQueen. – Jest szybka, z dobrym asfaltem, bezpieczna. Dodatkowo, start w VeloQueen to jedna z niewielu możliwości na pokonanie tej trasy rowerem. Na co dzień jest to niemożliwe – podkreśla.

Zapisy już zostały uruchomione i prowadzone są przez formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie zawodów VeloQueen.

Zawody kolarskie Velo Queen

  • 21 czerwca 2020 roku, godz. 7.00
  • Gdańsk Brzeźno (przy molo)
  • cena: 100-300 zł
  • zapisy na stronie VeloQueen.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.