Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dzień pełen kolorów i radości w Domu Korczaka. Paluchy do jedzenia, bananowe duchy i pająki do gryzienia [GALERIA]

Dzień pełen kolorów i radości w Domu Korczaka. Paluchy do jedzenia, bananowe duchy i pająki do gryzienia [GALERIA]

Zabawa dla dzieci w Domu Korczaka

Podopieczni domu dziecka przy Abrahama świętowali Halloween 30 października 2017 r.

 

– Każda okazja do świętowania i wspólnej zabawy jest dobra dla naszych dzieci. One uwielbiają być razem i cieszą się, gdy przygotowujemy z myślą o nich różne niespodzianki – mówi Ilona Puckowska-Pociask, dyrektor Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. – Dlatego wychowawcy postanowili przygotować dla podopiecznych zabawę, którą było Halloween. Był to zwykły pretekst. Nie chodziło nam o to konkretne święto, ale o możliwość zorganizowania czegoś wyjątkowego dla maluchów – wyjaśnia.

 

Tajemniczy tunel i kolorowy stół

Wspólna zabawa zaczęła się krótką prezentacją i wprowadzeniem dzieci do imprezy. By dotrzeć na miejsce, maluchy musiały przejść przez ogród zimowy, który zamienił się w tunel przygotowany w tajemnicy przez wychowawców. W tunelu sufit wykonany był ze zdjęć rentgenowskich, a na dzieci czyhały „pułapki”, m.in. ruszająca się podłoga i świecący kościotrup. Na końcu czekała kolejna niespodzianka, jaką był bogato zastawiony stół ze słodkościami – wszystko utrzymane w klimacie święta Halloween. Były więc dynie, świeczki i lampiony, a do jedzenia duchy z bananów, ciastka-palce, dżdżownice z galaretki, chrupiące pająki, czarne muffinki, ciasto z pajęczyną i tort z galaretek, przypominający mózg.

Dzieci były zachwycone niespodzianką, a stół pustoszał z każdą chwilą. Ich kolorowe przebrania, ale także stroje wychowawców i pracowników Domu Korczaka dały wszystkim wiele radości i powodów do uśmiechu.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.