Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dzieciaki zachwycone rybackimi atrakcjami w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Chmielnie [GALERIA]

Dzieciaki zachwycone rybackimi atrakcjami w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Chmielnie [GALERIA]

Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Chmielnie

Interaktywne gry oraz film 3D zapewniły moc wrażeń najmłodszym gościom, którzy odwiedzili Centrum Promocji i Edukacji działające w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie.

 

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich do siedziby LGR Kaszuby przybyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Maksie przy Zespole Szkół w Chmielnie, Szkoły Podstawowej w Mirachowie oraz Zespołu Szkół w Staniszewie.

Mali goście poznali szeroką ofertę Centrum Promocji i Edukacji. Skorzystali z pokazów w sali interaktywnej, wyposażonej w multimedialne gry edukacyjne z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz wiedzy o Kaszubach. Mogli też obejrzeć film przyrodniczy w 3D. Starsi uczniowie wzięli udziału w zabawach związanych z zawodem rybaka: wyścigu czółen, wędkowaniu oraz wędzarni. Zaprezentowano im też sprzęt rybacki, m.in. łodzie, sieci, widły oraz tradycyjne stroje rybackie. Na zakończenie wizyty dzieciaki otrzymały tematyczne gadżety, które na wszystkich twarzach wywołały uśmiech.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.