Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/cebdf919-cc3f-40a9-9b66-93228c4b6069.jpg Dwugodzinne rejsy dla amatorów po Zatoce Gdańskiej. Pomorze na morze w ramach Święta Gdyni

Dwugodzinne rejsy dla amatorów po Zatoce Gdańskiej. Pomorze na morze w ramach Święta Gdyni

Uczestnicy akcji Pomorze na morze na żaglowców Baltic Star

W bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej żaglowcem Baltic Star będzie można popłynąć w dniach 21-23 czerwca 2019 r. Dziennie będą cztery tego typu wycieczki. Zapisy na miejscu, ale ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, warto przyjść wcześniej.

 

Pomorski Związek Żeglarski jest jednym organizatorów Święta Morza w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się już po raz siódmy od 21 do 30 czerwca 2019 r.

 

O rejsie

Trwające ok. dwóch godzin rejsy po Zatoce Gdańskiej rozpoczynać się będą w godz. 10.00 (z wyjątkiem piątku, 21 czerwca), 12.00, 14.00 i 16.00. Żaglowiec będzie czekał na spragnionych morskiej przygody w nowym żeglarskim zakątku Gdyni – Marina Yacht Park w bezpośrednim sąsiedztwie wieżowca Sea Towers (Basen Prezydenta). Na rejs można zapisać się bezpośrednio przez wyprawą. Zbiórka chętnych przed furtką do mariny (na końcu Nabrzeża Prezydenta, naprzeciwko Sea Towers) kilkanaście minut przed wypłynięciem w rejs. Uczestnicy muszą zgłosić się do przedstawiciela PoZŻ obecnego na miejscu i wpisać się na listę pasażerów Baltic Star.

Uwaga! Warto przyjść chwilę wcześniej, bo na pokład mogą wejść tylko 22 osoby spoza stałej załogi statku (i ani jedna więcej). Na potrzeby potencjalnych uczestników akcji w dniach 21-23 czerwca, od godziny 9.45 do godziny 16.00, czynny będzie specjalny numer telefonu 695 111 180. Na zakończenie wszyscy uczestnicy rejsów otrzymają specjalne certyfikaty.

 

Historia żaglowca

Baltic Star to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Został zbudowany w Darłowie w 1947 r. z drewna dębowego jako kuter rybacki. Po kilkukrotnych zmianach armatorów i portów macierzystych, ostatecznie został wycofany z połowów pod koniec lat 70., w związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe. W latach 80., poddany drobnym zmianom, rozpoczął jako Makler, pływanie rekreacyjne. W 1997 r. został gruntownie przebudowany i od tej pory jako Baltic Star pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów. Od listopada 2014 r. stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Podczas ostatniej zimy otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.