Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dwóch pracowników szpitala na Srebrzysku zakażonych koronawirusem. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Dwóch pracowników szpitala na Srebrzysku zakażonych koronawirusem. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

U dwojga pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku potwierdzono obecność wirusa SARS CoV-2.

 

W szpitalu przebywa ponad 250 chorych. Izba Przyjęć szpitala została zamknięta do 3 maja.

 

Pracownicy z COVID-19

U dwojga pracowników szpitala wynik testu potwierdził zakażenie koronawirusem. Sanepid prowadzi  dochodzenie epidemiologiczne.  Ustalane jest, kto z personelu i pacjentów miał konktakt z chorymi na COVID-19. Osoby te zostaną objęte kwarantanną i w ciągu 7. dnia od ostatniego kontaktu będzie pobrany od nich wymaz.

 

Co z pacjentami?

W szpitalu na Srebrzysku hospitalizowanych jest ponad 250 pacjentów. Jak twierdzi dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Tadeusz Jędrzejczyk ewakuacja wszystkich chorych nie jest możliwa. – Natomiast pacjenci z dodatnim wynikiem testu w kierunku koronawirusa będą mogli trafiać do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, w którym jest też oddział psychiatryczny – tłumaczy Jędrzejczyk. – Być może konieczne będzie zamknięcie szpitala do czasu opanowania sytuacji – dodaje dyrektor Departamentu Zdrowia.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.