Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dwie złośliwe siostry i okrutna macocha. Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku w Wejherowie

Dwie złośliwe siostry i okrutna macocha. Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku w Wejherowie

Kopciuszek, balet

Baśniowa atmosfera, wyrazista choreografia, czytelne przesłanie moralne, wspaniała muzyka. Melodyjność, bogactwo stylistycznych nawiązań do tańców i rosyjskiej muzyki współtworzą urokliwy klimat.

 

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, 1 grudnia 2018 r. będzie miała miejsce baletowa premiera „Kopciuszka”.

 

Baśniowy balet

„Kopciuszek” od ponad 60 lat należy do stałego repertuaru największych scen baletowych świata. W Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, 1 grudnia 2018 r. premierę będzie miał spektakl przygotowany przez Elżbietę Czeszejko i Annę Czeszejko-Gromadkę. W czasie zrealizowanego z niezwykłym rozmachem widowiska na scenie pojawi się ponad 60 młodych tancerzy.

 

Młodzi tancerze

Niemal we wszystkie postacie wcielą się młodzi adepci tańca Wejherowskiego Centrum Kultury, którzy pod czujnym i wymagającym okiem Elżbiety Czeszejko – choreografki i reżyserki spektaklu, doskonalą swoje umiejętności taneczne. O niezwykłym poziomie uczestników może świadczyć fakt, że tancerze zdobywają główne nagrody podczas prestiżowych konkursów tanecznych na terenie całej Europy. Jej podopiecznym wręczono ponad 450 pucharów w 90 turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Scenografia i choreografia

Do pracy nad spektaklem Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło wielu profesjonalnych i doświadczonych partnerów. W reżyserii i stworzeniu choreografii Elżbiecie Czeszejko towarzyszyła jej córka Anna Czeszejko-Gromadka, która na co dzień jest tancerką w Polskim Balecie Narodowym i można ją zobaczyć w Teatrze Wielkim w Warszawie. W baśniowy świat, dzięki scenografii i kostiumom, przeniesie widzów Sabina Czupryńska, która stworzyła wiele projektów w Teatrze Miejskim w Gdyni.

 

 

Kopciuszek – balet – komedia fantastyczna w 2 aktach

 • premiera: 1 grudnia 2018 r., sobota, godz. 17
 • najbliższe spektakle:
        2 grudnia, niedziela, godz. 17
        6 grudnia, czwartek, godz. 11 i 18
 • Filharmonia Kaszubska
 • ul. Jana III Sobieskiego 255
 • Wejherowo
 • czas trwania spektaklu – 75 minut
 • bilety – 19 i 15 zł

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.