Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dwa pomorskie szpitale w 20. najlepszych w kraju. Chodzi o kardiologię i kardiochirurgię [RANKING]

Dwa pomorskie szpitale w 20. najlepszych w kraju. Chodzi o kardiologię i kardiochirurgię [RANKING]

Oddział Kardiochirurgii

Wśród najlepszych znalazł się Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku i Szpitale Pomorskie sp. z o. o w zakresie działalności Szpitali Wojewódzkich w Gdyni sp. z o.o.

– Cieszę się, że szpitale marszałkowskie znalazły się w dwudziestce najlepszych szpitali w Polsce i gratuluję ich zespołom – powiedział członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski. – To efekt zatrudniania wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej, konsekwentnej modernizacji infrastruktury szpitali i zakupów nowoczesnego sprzętu. Dzięki nim lekarze mogą sprawniej zaopiekować się pacjentem, a sami pacjenci mają bardziej komfortowe warunki powrotu do zdrowia – dodał Orłowski.
 

Która lokata?

Szpital św. Wojciech zajął 16. miejsce, Szpitale Pomorskie znalazły się na 19. miejscu.
Najnowszy Ranking Szpitali i Oddziałów Szpitalnych 2017 w części kardiologicznej i kardiochirurgicznej został opracowany przez czasopismo „Menedżer Zdrowia” i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnia „Wprost”. W pierwszej części porównano placówki zajmujące się leczeniem chorób serca.
 

Jakie kryteria brano pod uwagę?

Autorzy raportu na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet wybrali najlepsze oddziały szpitalne. Pod lupę wzięli to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Ankiety zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których ocenili oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia”, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.