Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Duże zainteresowanie wypoczynkiem na pomorskiej wsi. Turystyczne targi w Norymberdze już za nami

Duże zainteresowanie wypoczynkiem na pomorskiej wsi. Turystyczne targi w Norymberdze już za nami

Pomorscy wystawcy na turystycznych targach Freizeit w Norymberdze. Fot. Monika Morawska / UMWP

Biżuteria z bursztynu, tradycyjne produkty z regionu, a przede wszystkim atrakcje turystyczne – to tylko niektóre z walorów Pomorskiego prezentowane przez wystawców podczas targów w Norymberdze. Targi Freizeit odbyły się w dniach 27 lutego-3 marca 2019 r., a Pomorskie brało w nich udział już piąty raz.

 

Targi Freizeit w Norymberdze odbywają się od 1968 r.

 

Co nowego w Norymberdze

Na targach turystycznych Pomorskie reprezentowały min: Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu, Stowarzyszenie Artystów Lokalnych SOWA ze Słupska oraz Muzeum Pomorza Środkowego wraz ze swoimi oddziałami w Klukach i Swołowie – długoletni partner Skansenu w Bad Windsheim (Środkowa Frankonia). — W tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się propozycje wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych naszego województwa — mówi Monika Morawska z Biura Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. — Odwiedzający byli też zachwyceni rękodziełem. Z jednego ze stoisk sprzedały się wszystkie ręcznie robione deski z elementami decoupage i haftu kaszubskiego, nawiązujące do tradycji regionu — dodaje.

Stoisko z ofertami spędzania wolnego czasu na Pomorzu wzbogacało właśnie rękodzieło pomorskich rzemieślników. Na zwiedzających czekały m.in. obrusy i serwetki zdobione haftem kaszubskim, ceramika, zioła i herbaty, przetwory i miody kaszubskie i kociewskie, biżuteria z bursztynu i kamieni szlachetnych.

Na targach Freizeit w Norymberdze prezentuje się co roku około 900 wystawców z 22 krajów. Do niedzieli 03 marca 2019 r. odwiedziło je prawie 105 tysięcy osób. Kolejna edycja turystycznych targów odbywać się będzie od 26 lutego do 1 marca 2020 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.