Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Druga seria biegów przełajowych. Tym razem czas na sportowe zmagania w Gdyni

Druga seria biegów przełajowych. Tym razem czas na sportowe zmagania w Gdyni

Ludzie biegnący przez las

Dla zawodowców i amatorów ten san dystans. Każdy przebiegnie 5 km. Mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci. To już drugi bieg z cyklu Grand Prix City Trail. Odbędzie się Gdyni w niedzielę, 29 października 2017 r.

 

Jesień i zima nie są przeszkodą do uprawiania sportu na powietrzu. Dowodem na to są zawody z cyklu City Trail, które od pięciu lat odbywają się w Trójmieście. Tym razem zawodnicy pobiegną przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.

 

Wyścigi dla każdego

Niedzielny bieg odbędzie się w Gdyni. Start i meta będą na skraju ulicy Spokojnej (Mały Kack). Dystans wynosi 5 km. Imprezie towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – najmłodsi startują na czterech dystansach – od 300 metrów do 2 km. Warto zaznaczyć, że biegi City Trail Junior mają wymiar charytatywny. Oznacza to, że połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

– Zaczęłam biegać dokładnie pięć lat temu, kiedy powstał cykl City Trail. Wtedy jeszcze nie za bardzo miałam pojęcie jako początkujący „dreptacz” o zawodach biegowych i to dzięki tym biegom zostałam wprowadzona w ich tajniki – podkreśla Joanna Kozłowska, jedna ze stałych uczestniczek City Trail. –Pomimo że minęło już pięć lat, z uporem maniaka wracam, nie tylko ze względów sentymentalnych, co roku na ten cykl biegów. Zawodom towarzyszy przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera. Myślę, że jest tak dlatego, że organizują je biegacze tacy jak my. Dodatkowym magnesem jest dystans 5 km, w przepięknych okolicznościach przyrody, z którym spokojnie poradzi sobie każdy początkujący nawet biegacz, a ten bardziej doświadczony ma szansę na to, by powalczyć o podium i pościgać się z najlepszymi – dodaje Kozłowska.

 

Bieg z przesłaniem

– City Trail to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ pozwala biegaczom na udział w zawodach również poza sezonem letnim i z każdą edycją przyciąga całe rodziny, które wspólnie startują w przełajach – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Wspierając ten projekt chcemy docierać do jak najszerszej grupy osób i zachęcać je do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia – wyjaśnia Pokutycka-Mądrala.

Cykl City Trail odróżnia się od innych imprez formułą. W skali edycji organizowanych jest sześć biegów, a medale i nagrody są wręczane na siódmej – oddzielnej imprezie, która ma uroczystą oprawę. Aby zostać sklasyfikowanym należy uczestniczyć w najmniej czterech biegach.

Cykl City Trail ma charakter ogólnopolski. Poza Trójmiastem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. 
 

Harmonogram imprezy:

 • godz. 8.30 – otwarcie biura zawodów
 • godz. 9.30-10.10 – biegi City Trail Junior
 • godz. 10.30 – zamknięcie biura zawodów
 • godz. 11.00 – start biegu głównego

 

Opłaty startowe:

 • 90 zł – karnet sześciu biegów – ze stałym numerem i chipem do pomiaru czasu
 • 80 zł – karnet sześciu biegów w wersji standard
 • 20 zł – jeden bieg przy płatności przez internet
 • 29 zł – jeden bieg przy płatności w dniu zawodów
 • 20 zł – karnet sześciu biegów City Trail Junior
 • 5 zł – jeden bieg City Trail Junior przy płatności w dniu zawodów
   

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

 • 29 października
 • 26 listopada
 • 14 stycznia
 • 11 lutego
 • 11 marca

Zobacz: City Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.