Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Drogie panie, gorąco do tego namawiamy! Możecie skorzystać za darmo i w każdej chwili

Drogie panie, gorąco do tego namawiamy! Możecie skorzystać za darmo i w każdej chwili

Młoda uśmiechnięta lekarka. Fot. ©Depositphotos/Yuri Arcurs

Bez skierowania, bez opłat, dla wszystkich pań, szybko wykonane badania na nowoczesnym sprzęcie – to oferuje Copernicus Mamma Centrum, które od początku lutego 2017 r. działa w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Wyspecjalizowany ośrodek diagnostyki i leczenia chorób piersi mieści się w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku.

 

Centrum działa według międzynarodowych standardów, zgodnie z którymi najlepsze efekty diagnostyczne i terapeutyczne daje organizacja osobnych, wyspecjalizowanych ośrodków zajmujące się konkretną chorobą. Takim właśnie ośrodkiem będzie Mamma Centrum.

Dla pań w każdym wieku

Z pomocy bezpłatnie będzie mogła skorzystać każda kobieta, niezależnie od wieku i od tego, czy będzie chciała się przebadać  profilaktycznie, czy też zaniepokoją ją jakieś zmiany w piersi. Specjalistyczną pomoc otrzymają także pacjentki już po leczeniu onkologicznym, którym potrzebne są wieloletnie, systematyczne kontrole u onkologa. 

Ponad tysiąc przypadków raka piersi wykrywa się co roku podczas badań w WCO. – Stąd poradnia, w której pacjentka będzie objęta kompleksową opieką od badań diagnostycznych, przez leczenie, aż po wizyty kontrolne – mówi dr Irena Czech, onkolog kierująca poradnią. – Kobieta będzie cały czas pod opieką tego samego, wybranego przez siebie lekarza prowadzącego. To na pewno zmniejszy stres u pacjentki i zbuduje zaufanie do lekarza.  

Szybka diagnoza to podstawa

W przypadku nowotworów bardzo ważne jest szybkie wykrycie zmian chorobowych. Dlatego w Mamma Centrum każda kobieta, która zgłosi się na badanie, będzie miała wykonaną mammografię lub USG piersi. Zbada ją lekarz onkolog lub chirurg onkolog i w razie potrzeby skieruje na pełną – i co najważniejsze – szybką diagnostykę onkologiczną, także genetyczną, jeśli w rodzinie były przypadki zachorowania na raka. Następnie  specjaliści  z ośrodka określą czy i jakie leczenie jest potrzebne. Po takiej diagnozie pacjentka natychmiast otrzyma pomoc.

I ciało, i dusza w rękach specjalistów

Żeby taki ośrodek, jak Mamma Centrum dobrze spełniał swoją rolę, pacjentkami  zajmą się specjalistyczne zespoły;

  • lekarzy radiologów specjalizujących się w opisywaniu badań mammograficznych i USG piersi oraz wykonywujących każdy rodzaj biopsji,
  •  chirurgów onkologicznych wykonujących pełen zakres zabiegów leczniczych jak i odtwórczych w obrębie gruczołu piersiowego,
  •  lekarzy onkologów klinicznych i radioterapeutów specjalizujących się w leczeniu raka piersi,
  • specjalistów rehabilitacji onkologicznej,
  • psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów doświadczonych w pomocy chorym onkologicznym,
  • specjalista genetyki onkologicznej.

Nowoczesny sprzęt

Na potrzeby ośrodka został kupiony nowoczesny mammograf, pierwszy w Polsce północnej sprzęt wykonujący zdjęcia metodą tzw. tomosyntezy, która uznawana jest za najbardziej skuteczną w diagnozowaniu wczesnych zmian nowotworowych. Pierwsze pacjentki będą mogły korzystać z niego już wiosną tego roku.

Rejestracja bez skierowania

Panie, które chcą skorzystać z pomocy nowej poradni, nie musza mieć skierowania, żeby zapisać się na wizytę lekarską. Zarejestrować się można osobiście w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 lub telefonicznie pod nr tel. 58 772 39 50, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-18.00.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.