Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Dominik Bukowski – Transatlantyk

Dominik Bukowski – Transatlantyk

Fot. Sisi Cecylia

Najlepszy wibrafonista 2018 roku według magazynu Jazz Forum. Wszechstronny muzyk, pomost między nową jazzową falą a starą gwardią muzyków w Trójmieście.

Wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. W 2018 roku uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie Jazz Top według magazynu Jazz Forum.

Laureat konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej. Grał i nagrywał z takimi muzykami, jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Nigel Kennedy, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i inni. Koncertował w Kanadzie, Indonezji, Izraelu, Rosji i w większości krajów europejskich.

www.dominikbukowski.com

Płyta „Transatlantyk” to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z polską emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach czy tęsknota przedstawione są w poszczególnych utworach, specjalnie napisanych dla tego projektu. Poruszony jest również problem twórcy na emigracji, jego zmagania się z procesem tworzenia na obcej ziemi, co ilustrują cytaty pisarzy takich jak Witold Gombrowicz czy Sławomir Mrożek. W repertuarze znajduje się kompozycja Andrzeja Panufnika „Dreamscape”. O dzisiejszej emigracji opowiada także troje Polaków, którzy wyjechali z różnych przyczyn z kraju. W jednym z utworów opisują własne emocje i przeżycia.

Możliwość odsłuchania płyty „Transatlantyk”:

https://muzykacyfrowa.pl/collection/dominik-bukowski-quartet-transatlantyk

Trailery:

Koncert w Radiowej Trójce

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.