Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dokąd na wakacje? Ameryka, Azja, Afryka, a może Karaiby. Z Gdańska przez Amsterdam podróżuj po świecie

Dokąd na wakacje? Ameryka, Azja, Afryka, a może Karaiby. Z Gdańska przez Amsterdam podróżuj po świecie

Samolot KLM na płycie lotniska

Regularne połączenie lotnicze linii KLM z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku już od 15 maja 2017 r. Umożliwi to podróż po czterech kontynentach

 

Linia KLM od 15 maja rozpoczyna, 6 razy w tygodniu, rejsy z Gdańska do Amsterdamu. Zapewni to dostęp do oferty połączeń holenderskiego przewoźnika i połaczy stolicę województwa pomorskiego z 153 miasta na całym świecie.

– Kolejny tradycyjny przewoźnik trafia do Gdańska – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dzięki KLM, Gdańsk uzyska połączenie z Amsterdamem, czyli portem przesiadkowym. Lotnisko to dołączy do tak wielkich portów jak np. Monachium, Frankfurt, Oslo i Kopenhaga, co umożliwi loty do wielu nowych państw. Co ważne KLM jest sojuszem w transporcie lotniczym jako grupa Air France KLM, a to oznacza możliwość podróży na jednym bilecie po świecie – dodaje.

 

Dokąd z KLM?

Z liniami KLM będzie można polecieć do USA (Chicago, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Miami, San Francisco, Los Angeles i Atlanty), Kanady (Toronto), Meksyku ( miasto Meksyk – stolica) czy Chile (Santiago de Chile). Na kontynencie afrykańskim można wybrać Etiopię (Addis Abeba), Kenię (Nairobi) czy nowy kierunek w ofercie KLM – Namibię (Windhoek).

Natomiast w Ameryce Południowej i na Karaibach do wyboru jest 5 wakacyjnych hitów, m.in. Buenos Aires, Aruba, Bonaire i Curacao.

Dla miłośników podróży do Azji do wyboru jest 9 popularnych miast – od Bangkoku przez Szanghaj i Pekin – aż po filipińską Manilę.

Większość biletów lotniczych jest do kupienia w promocyjnych cenach. Najtańsze bilety są do Nowego Jorku i Chicago od 1790 zł, a najdroższe – do Santiago de Chile od 5190 zł.

 

O Air France KLM 

Grupa Air France KLM jest liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów.

Od 2004 r. Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym i zajmują wiodącą pozycję na rynku przewozów międzynarodowych w Europie. W 2017 r. Grupa Air France, KLM wraz ze swoimi czterema markami (Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Transavia i Hop Air France), oferuje pasażerom połączenia do 328 miast w 118 krajach. W 2016 r. z jej usług skorzystało ponad 93 mln pasażerów.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.