Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dokąd można popłynąć łodzią? Niezwykła instalacja do obejrzenia przed budynkiem hotelu

Dokąd można popłynąć łodzią? Niezwykła instalacja do obejrzenia przed budynkiem hotelu

Instalacja Dentona Fredricksona

W ramach rezydencji artystycznej będzie można podziwiać instalację „Rejs łodzią" przed hotelem Willa Red w Ustce. Aby ją zobaczyć należy przyjść wieczorem począwszy od 19 lipca po godzinie 21.

 

Instalacja będzie prezentowana do 30 lipca 2018 r.  

 

Ludowo czy nowocześnie?

W twórczości Dentona Fredricksona sztuka ludowa przenika się ze sztuką nowych mediów, a alienacja z zachwytem, skłaniając odbiorców do empirycznej i kontemplacyjnej interakcji z dźwiękiem, obiektem i przestrzenią architektoniczną. Artysta uwodzi osobliwymi artefaktami  zarówno starymi, jak i nowymi, fantastycznymi wynalazkami i absurdalnymi teoriami. Polegając na metodach badawczych, współpracy, poczuciu humoru oraz rękodzielnictwie. Fredrickson bada ich historię oraz rolę jaką odgrywają w popularnej kulturze. Artysta skupia się na łączeniu tradycyjnych, opartych na materiałach procesów twórczych z kinetyką, elektroniką i fabrykacją cyfrową, poszukując odpowiedzi na pytanie czy spekulatywna fikcja może się stać uciążliwym elementem naszej codzienności.

 

Denton Fredrickson urodził się w 1977 r. w Drayton Valley w Albercie. W jego najwcześniejszych wspomnieniach pojawiają się trawiaste prerie, ciągnące się aż do podnóży Gór Skalistych. W 2001 r. ukończył studia międzywydziałowe, wcześniej pracował jako spawacz w Kananaskis Provincial Park. Ukończył kurs projektowania i budowy tradycyjnych instrumentów w pracowni Timeless Instruments w prowincji Saskatchewan, otrzymując certyfikat lutniczy. Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Lethbridge w Kanadzie oraz Uniwersytecie w Pune w Indiach (filozofia/religioznawstwo/antropologia). W 2003 r. otrzymał stopień magistra na wydziale rzeźby i sztuk medialnych w Nova Scotia College of Art and Design.

 

„Rejs łodzią” – Denton Fredrickson  w ramach rezydencji artystycznej 

  • instalacja zewnętrzna przed Hotelem Willa Red
  • ul. Żeromskiego 1 Ustka
  • 19-30 lipca 2018 r.,  godz. 21.30-22.00

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.