Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
13.11 – Dodatkowe miejsca w Przedszkolu Specjalnym w Kościerzynie

13.11 – Dodatkowe miejsca w Przedszkolu Specjalnym w Kościerzynie

13.11 - Dodatkowe miejsca w Przedszkolu Specjalnym w Kościerzynie

Remont, nowy sprzęt i specjalne zajęcia dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności intelektualnej – samorząd województwa dofinansuje Przedszkole Specjalne w Kościerzynie.

Umowa zostanie podpisana 14 listopada, o godz. 10 w Kościerzynie, w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (ul. Słoneczna 1), przez władze powiatu kościerskiego i Ryszarda Świlskiego, członka zarządu województwa pomorskiego. Dofinansowanie z samorządu wyniesie blisko 882 tys. zł, dzięki którym będzie więcej miejsc przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-9 lat z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną.

Z projektu skorzysta 19 maluchów, dla których będą organizowane m.in. dodatkowe zajęcia. Planowany jest też remont i zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia zajęć, szkolenia dla nauczycieli. Wszystko po to, by wyrównać szanse i pomóc podopiecznym kościerskiej placówki w rozwoju.

„Rozszerzenie oferty edukacyjnej Przedszkola Specjalnego przy SOSW w Kościerzynie”

Termin realizacji: wrzesień 2018 – wrzesień 2020

Wartość projektu: 1 037 359,23 zł

Wartość dofinansowania:  881 755,35 zł

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.