Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Do podziału jest 6,5 mln zł. Weź udział w konkursie i wypromuj swoją firmę za granicą

Do podziału jest 6,5 mln zł. Weź udział w konkursie i wypromuj swoją firmę za granicą

Stoisko województwa pomorskiego na targach Hannover Messe

Pomorscy przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na udział w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych. Pula środków w konkursie organizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza wynosi 6,5 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 21 maja 2018 r.

 

To drugi z czterech konkursów zaplanowanych w projekcie Pomorski Broker Eksportowy, realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza. – W efekcie pierwszego naboru wniosków, ogłoszonego w sierpniu zeszłego roku, przedsiębiorcy złożyli 120 projektów na łączną kwotę dofinansowania prawie 4,6 mln zł. Firmy ubiegały się głównie o wsparcie ich udziału w międzynarodowych targach branżowych, w większości organizowanych w krajach Unii Europejskiej, ale również w USA, Chinach, Singapurze czy Kazachstanie. Wnioskodawcy reprezentowali różne branże, począwszy od informatycznej, elektromaszynowej, spożywczej, po jubilerską czy ekologiczną – informuje Katarzyna Matuszak, dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Konkurs jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) realizujących projekty indywidualnie, a także przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu działających na rzecz grupy MŚP. Ze wsparcia mogą skorzystać firmy z województwa pomorskiego, które chcą rozpocząć lub zwiększyć eksportu swoich produktów i usług. Preferowane będą projekty kompleksowe oraz wpisujące się w zakres Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Wsparcie można uzyskać na udział w międzynarodowych targach, wystawach, misjach gospodarczych oraz innych imprezach o charakterze promocyjnym. Dofinansowane obejmować będzie m.in. wydatki na przygotowanie stoiska wystawowego, a także transport, ubezpieczenie i zakwaterowanie pracowników uczestniczących w wydarzeniu. Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 24 miesięcy i powinien zakończyć się do końca 2020 r. Pula środków w konkursie wynosi 6,5 mln zł. Maksymalnie będzie można otrzymać dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł w przypadku firmy składającej wniosek indywidualnie, natomiast 400 tys. zł przy realizacji projektu dla określonej grupy przedsiębiorstw. Granty będą udzielane w formie refundacji poniesionych kosztów, maksymalnie do wysokości 50 proc. kwoty wydatków.

 

Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski?

Wnioski można składać od 21 maja 2018 r. do odwołania (nabór ciągły do wyczerpania przewidzianych środków).

Formularze wraz z niezbędnymi załącznikami należy przesłać na adres:

Agencja Rozwoju Pomorza SA
al. Grunwaldzka 472 D
80-309 Gdańsk

lub złożyć osobiście w siedzibie Agencji, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Pomorskiego Brokera Eksportowego.

 

Pomorski Broker Eksportowy to projekt, dzięki któremu mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu mogą rozpocząć i rozwijać działania eksportowe. Wśród konkretnych korzyści dla firm warto wymienić m.in. zdobywanie wiedzy dotyczącej kwestii prawnych, celnych, podatkowych czy marketingowych. Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z pośrednictwa na rynkach zagranicznych, nawiązać współpracę z zagranicznymi firmami, otrzymać dotację na udział w targach, misjach gospodarczych i innych wydarzeniach o charakterze biznesowym.

Pomorski Broker Eksportowy jest projektem partnerskim. Za jego realizację odpowiada Agencja Rozwoju Pomorza (lider przedsięwzięcia), jak również Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oddział terenowy w Gdańsku, Inkubator Starter, investGDA oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Pomorski Broker Eksportowy - logo

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.