Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Konferencja, warsztaty i oferty wsparcia dla chorych oraz ich rodzin [ZAPISY]

Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Konferencja, warsztaty i oferty wsparcia dla chorych oraz ich rodzin [ZAPISY]

Fot. ©Depositphotos/lightsource

Będzie specjalny punkt informacyjny, uliczny happening i symboliczne przejście przez Drzwi Tolerancji. Ruszyły zapisy na Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbędą się w Trójmieście.

 

Dni Solidarności rozpoczną się 16 września i potrwają do 21 września 2018 r.

 

Wydarzenia w Sopocie

Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie rozpoczną się 16 września 2018 r. w Sopocie na Skwerze Kuracyjnym (przy molo). Powstanie tam specjalny punkt informacyjny z ofertami wsparcia dla osób z problemami psychicznymi i ich rodzin. O godzinie 13.00 odbędzie się symboliczne przejście przez Drzwi Tolerancji. To będzie zapowiedź konferencji pt. „Otworzyć bramy tolerancji — jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie”. O 15.00 będziemy świadkami ulicznego improwizowanego happeningu „Słowa leczą, słowa ranią”. Przez cały czas przy sopockim molo będzie działać stoisko informacyjno-edukacyjne kampanii Odmień Swoją Głowę – Schizofrenia – Nie oceniaj, dowiedz się więcej! Zainteresowani dowiedzą się m.in. jak walczyć ze stereotypami dotyczącymi osób doświadczających kryzysów psychicznych. Miłośników sztuki organizatorzy zapraszają na wystawę plastyczną plakatów Odmień swoją głowę autorstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych pracowni propagandy społecznej prof. Jacka Staniszewskiego.

 

Konferencja w Gdańsku – zapisy

17 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbędzie się konferencja Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie. Rodzina, wspólnota, dialog. O tym, jak mówić o zdrowiu psychicznym, żeby nie stygmatyzować opowie dr Mira Marcinów z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Będą też wystąpienia lekarzy-specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, a także przedstawiciela trójmiejskiego stowarzyszenia na rzecz osób z kryzysami psychicznymi Pomocna Dłoń i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.30 i będzie trwać do 14.00. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązują zapisy (TUTAJ).

Po konferencji organizatorzy zapraszają do Ogrodu Tolerancji przy siedzibie Fundacji Fosa w Gdańsku (ul. Chopina 42). Odbędzie się tam zabawa dotycząca tolerancji. Każdy będzie mógł zasięgnąć informacji, uwolnić się od stereotypów i odmienić swoją głową w mobilnym punkcie informacyjnym.

 

Warsztaty w Gdyni

Dzień później, we wtorek 18 września 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędą się warsztaty o tym, jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie. Będą dotyczyły m.in. choroby psychicznej w rodzinie, wypalenia oraz roli twórczości w zdrowieniu. Udział w warsztatach jest płatny i kosztuje 10 zł. Po zarejestrowaniu się na warsztaty (TUTAJ) i otrzymaniu wiadomości potwierdzającej zakwalifikowanie się, należy dokonać opłaty w terminie 5-10 września 2018 r. na wskazany w e-mailu numer konta.

W ramach Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie w Trójmieście odbędzie się jeszcze wiele wydarzeń towarzyszących. Wszystkie opisane zostały w programie (poniżej). Zapisy na konferencję i warsztaty trwają od 15 sierpnia do 3 września 2018 r. O uczestnictwie po zarejestrowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie internetowej organizatora oraz na facebookwej stronie Pomorskiej Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego.

 

Do pobrania:

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.