Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
DNA czy kod? O sztucznej inteligencji na Pomorzu. I Uczniowska Konferencja Naukowa Zdolni z Pomorza

DNA czy kod? O sztucznej inteligencji na Pomorzu. I Uczniowska Konferencja Naukowa Zdolni z Pomorza

Sztuczna inteligencja

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała przyszłość za 100 lat? Czy ludzkość będzie na emeryturze? Czy roboty zastąpią ludzi? Czy czeka nas świetlana przyszłość? Odpowiedzi poszukają 18 listopada 2017 r. na Politechnice Gdańskiej uczniowie podczas konferencji „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy".

 

Odpowiedzi poszukają 18 listopada 2017 r. na Politechnice Gdańskiej uczniowie podczas konferencji „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy”. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zainteresowanych uczniów począwszy od VII klasy szkoły podstawowej.

 

O konferencji

Pierwsza Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa Zdolni z Pomorza to 5 paneli dyskusyjnych, 30 prelegentów, wykłady mistrzów i specjalistów wykorzystujących w praktyce wiedzę o sztucznej inteligencji. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy robotów, prezentacja działalności studenckich kół naukowych, sesja posterowa i zwiedzanie specjalistycznych laboratoriów na Politechnice Gdańskiej.

 

Biologia, chemia, fizyka, informatyka czy kompetencje społeczne?

Sztuczna inteligencja to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin informatyki, z której osiągnięć i możliwości korzystają inne nauki. Jest też inspiracją dla twórców, dzięki którym powstają opowieści o inteligentnych robotach przejmujących władzę nad światem. Nic dziwnego, że to właśnie uczniowie wybrali ten temat w głosowaniu internetowym spośród 6 innych propozycji. Konferencję rozpocznie wybitny znawca tematu sztucznej inteligencji prof. Krzysztof Goczyła z Politechniki Gdańskiej, który wygłosi wykład inauguracyjny.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednej z 5 sesji przedmiotowych, dotyczących biologii, chemii, fizyki, informatyki oraz kompetencji społecznych. W każdej z nich głos inicjujący zabierze naukowiec lub specjalista na co dzień wykorzystujący sztuczną inteligencję, a następnie uczniowie wygłoszą 6 krótkich referatów. Spośród wielu zgłoszeń, moderatorzy dokonali wyboru najciekawszych wystąpień, które będzie można usłyszeć 18 listopada. Podczas konferencji młodzi pasjonaci nauki poruszą ten temat bardzo różnorodnie, począwszy od rozważań ściśle teoretyczno-naukowych do opisywania świata przyszłości na pograniczu science fiction. Zastanowią się nad przyszłością naszego gatunku, rozwojem techniki i informatyki, podejmą rozważania na temat tego, czy wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji w medycynie nie doprowadzi do powstania człowieka-cyborga, czy robot może stać się człowiekiem. Uczniowie poruszą także wątek nowoczesnych metod leczenia nowotworów.

 

 

Kiedy nauka jest pasją

Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa Zdolni z Pomorza to nie tylko wykłady, to przede wszystkim szansa na spotkanie innych młodych ludzi, dla których nauka jest pasją, a także bezpośredni kontakt z wybitnymi pracownikami naukowymi pomorskich uczelni. Tego dnia specjalnie dla uczestników konferencji otwarte zostaną nowoczesne laboratoria Politechniki Gdańskiej, swoje dokonania zaprezentują koła naukowe działające na tej uczelni oraz instytucje prowadzące działalność naukowo-edukacyjną. Uczestnicy będą moli bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną gospodarzy spotkania – Politechniki Gdańskiej.

 

Szczegóły i kontakt

Informacji udzielają:

Co łączy biologię, chemię, fizykę, informatykę i kompetencje społeczne? Sztuczna inteligencja. Jak interpretują ją Twoi rówieśnicy? Przyjdź, przekonaj się sam, podyskutuj! Czekamy na Ciebie. Przyjmowane są zgłoszenia grupowe oraz indywidualne. Zapisy on-line na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. 

Projekt Zdolni z Pomorza to strategiczne przedsięwzięcie samorządu województwa pomorskiego, które skierowane jest do młodych ludzi utalentowanych w dziedzinach ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Projekt zapewnia wsparcie w następujących obszarach: biologia, chemia, fizyka, informatyka, kompetencje społeczne oraz matematyka. Uczestnicy mają do dyspozycji szeroki pakiet form, np. zajęcia pozalekcyjne, spotkania akademickie, konkursy itd.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.