Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dlaczego warto marzyć i myśleć w niestandardowy sposób? Premiera w Teatrze Miniatura

Dlaczego warto marzyć i myśleć w niestandardowy sposób? Premiera w Teatrze Miniatura

Scena ze spektaklu „Baloniarze". Fot. mat. prasowe Teatru Miniatura w Gdańsku

Tak i Nie przeważnie się nie zgadzają, ale tym razem – mimo dzielących je różnic – postanawiają razem opowiedzieć niezwykłą historię. To opowieść o tych, którzy nie boją się marzyć i których idee odmieniły świat.

 

W miasteczku za murem od lat nikt nie wychodził na zewnątrz, a zły Burmistrz pilnuje z zegarkiem w ręku pracy mieszkańców. Co się zmieni w życiu miasteczka, kiedy za murem urodzi się ktoś, kto wszystkie zasady ma w nosie? „Baloniarze” to inspirowana twórczością Tima Burtona opowieść o tym, dlaczego warto się buntować i myśleć w niestandardowy sposób. 

 

Świat z lotu ptaka

„Baloniarze” to historia o świecie widzianym z lotu ptaka. Jej bohaterem jest mały chłopiec, który już w chwili narodzin wykrzykuje „nie!”. W miarę jak dorasta, swoją niepokorną postawą coraz bardziej sprzeciwia się otaczającej go rzeczywistości. W tej negacji kryje się jednak twórcza siła. Którejś nocy chłopiec unosi się nad ziemię, a w swojej sennej podróży natyka się na podniebne miasteczko. Mają tam wstęp wyłącznie ci, którzy nie boją się marzyć i których idee odmieniły świat.

 

Spektakl i lalki 

Forma spektaklu i lalki są inspirowane twórczością znakomitego amerykańskiego reżysera, scenarzysty, ale także ilustratora i autora animacji Tima Burtona, znanego z takich filmów, jak „Sok z żuka”, „Charlie i Fabryka Czekolady” czy „Alicja w Krainie Czarów”. Zaprojektowała je i wykonała scenografka i rzeźbiarka Justyna Bernadetta Banasiak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Scenografia i reżyseria

Autorkami scenariusza spektaklu są młoda, ale już mająca na swoim koncie poważne osiągnięcia (m.in. dwukrotne zakwalifikowanie się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej) dramatopisarka Sandra Szwarc i Joanna Zdrada, która również reżyseruje spektakl. Zdrada jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Współpracuje z teatrami w Polsce, na Słowacji i w Czechach. Muzykę do spektaklu przygotował Adrian Jerzy Amrugiewicz, na co dzień realizator dźwięku w Miniaturze, który debiutował jako kompozytor muzyki teatralnej przy nagradzanym i znakomicie przyjętym spektaklu „Remus” w reżyserii Remigiusza Brzyka. 

 

 • „Baloniarze”
 • premiera: 8 kwietnia 2017 r., sobota, godz. 17.00
 • najbliższe spektakle: 9, 12, 26, 29, 30 kwietnia, 4, 13, 14, 17 maja 2017 r.
 • Teatr Miniatura, Scena Kameralna
 • ul. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu
 • dla widzów od 5 lat 
 • bilety:
  normalny – 20 zł
  ulgowy – 18 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.