Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dlaczego rząd chce pogrzebać drogę S6?  Oświadczenie radnych PO i PSL

Dlaczego rząd chce pogrzebać drogę S6? Oświadczenie radnych PO i PSL

Przewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej Jacek Bendykowski odczytuje oświadczenie

Marszałek Struk: ta trasa ma fundamentalne znaczenie dla regionu

 

Radni Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wyrazili zaniepokojenie decyzjami rządu, które prowadzą do marginalizacji i transportowego wykluczenia regionu słupskiego. Oświadczenie zostało przyjęte podczas XXXIX sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 

OŚWIADCZENIE KLUBÓW

PLATFORMY OBYWATELSKIEJ i POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO

w Sejmiku Województwa Pomorskiego

z 24 września 2017 roku

 

Z wielkim niepokojem obserwujemy kolejne decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości, które prowadzą do marginalizacji i wykluczenia transportowego dużej części Pomorza.

            Na posiedzeniu Komitetu Monitorującego  Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, który odbył się 15 września, rząd PiS wykreślił projekt budowy Obwodnicy Metropolitalnej z listy dużych projektów. Próbowano również wykreślić odcinki drogi S6 od Koszalina do Słupska i od Słupska do Lęborka i tylko dzięki oporowi przedstawicieli samorządów i Komisji Europejskiej udało się póki co odsunąć w czasie tę skrajnie niekorzystną dla Pomorza decyzję. Czujemy pewne zażenowanie, że Komisja Europejska troszczy się bardziej o los mieszkańców Pomorza niż Rząd Rzeczypospolitej.

            Droga ekspresowa S6, łącząca Trójmiasto ze Szczecinem, ma strategiczne znaczenie dla Polski Północnej. Niezrozumiałym jest dlaczego rząd PiS, którego wicepremier wskazał obszar Środkowego Pomorza jako najbardziej wykluczony transportowo w Polsce, dąży do pogrzebania tej inwestycji.

 

Przewodniczący Klubu

Polskiego Stronnictwa Ludowego

Przewodniczący Klubu

Platformy Obywatelskiej

Krzysztof Trawicki

Jacek Bendykowski

 

 

 

Droga S6 to nie tylko sprawa lokalna

Jak mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego: – Dla nas ta trasa ma fundamentalne znaczenie, szczególnie dla zachodniej części naszego województwa. W tej chwili nie tylko inwestorzy, ale sami mieszkańcy  dopominają się o wybudowanie trasy łączącej  Słupsk i Lębork z Trójmiastem. Zależy na tym również Amerykanom stacjonujący w bazie w Redzikowie. Wręcz decyzje przedsiębiorców dotyczące inwestowania w strefie ekonomicznej uzależnione są od szybkiej trasy komunikacyjnej. Zwracamy rządowi uwagę, że ta droga była na liście projektów inwestycyjnych  polskiego rządu znacznie  wyżej,  co gwarantowało realizację tego przedsięwzięcia. Teraz została zepchnięta przez inne projekty. To nie jest tak, że na tę drogę nie było pieniędzy, bo były, a projekt spełniał wszystkie wymagania. Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała projekt  gotowy do realizacji. To, że teraz nie można go realizować, to decyzja polityczna rządu.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.