Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dla tych, którzy lubią maszerować lub jeździć na rowerze. Z kompasem, czyli jubileuszowy rajd na orientację

Dla tych, którzy lubią maszerować lub jeździć na rowerze. Z kompasem, czyli jubileuszowy rajd na orientację

Mężczyzna maszeruje po lesie

Dziewięć tras pieszych i rowerowych do wyboru będą mieli uczestniczy rajdu, którzy w weekend 22 i 23 września 2018 r. spotkają się w malowniczych okolicach Gniewina. To już 15. edycja sportowych zmagań z wykorzystaniem kompasu.

 

Rajd na orientację to impreza, w której liczy się sprawność fizyczna oraz umiejętności związane z orientacją w terenie, posługiwaniem się mapą czy kompasem.

 

Trasy dla zawodowców i amatorów

Rywalizacja odbędzie się na dziewięciu rajdowych trasach – pieszych i rowerowych. Niektóre z nich są skierowane do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne do osób bardziej zaawansowanych. Najdłuższe trasy rywalizują w ramach pucharu Polski. W pakietach startowych znajdą się m.in. piękne pamiątkowe medale, imienne numery startowe, zaproszenie do rajdowego bufetu, kolorowe mapy i wodoodporne karty startowe.

Rajd Z kompasem to wspaniała rodzinna zabawa, mocny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących, kilometry spędzone w marszu lub na rowerze na łonie przyrody.

 

Przepiękna sceneria

Fanom piłki nożnej okolice Gniewina kojarzą się z Euro 2012, gdzie rezydowała reprezentacja Hiszpanii, która wygrała turniej. Jednak ziemia kaszubska to nie tylko sport. W pobliżu nie brakuje przepięknych lasów i mnóstwa potężnych i magicznych wiatraków.

Nieopodal znajduje się ogromne, malowniczo położone Jezioro Żarnowieckie z arcyciekawą hydroelektrownią. Zachodnie brzegi jeziora są bardzo strome. Można poczuć się, niemal jak w górach, gdyż  różnice wzniesień dochodzą do 100 metrów.

Zapisy

 

Program rajdu:

22 września 2018 r., sobota

 • godz. 10.00 – przejęcie bazy rajdu
 • godz. 10.00-11.45 – sprawy organizacyjne trasy smerfowej, kubusiowej, różowej, brązowej, czerwonej, żółtej i fioletowej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w bazie itp.)
 • godz. 12.00 – wspólny start trasy smerfowej, kubusiowej, różowej, brązowej, zzerwonej, żółtej i fioletowej
 • godz.18. 00 – zakończenie rywalizacji na trasie smerfowej, kubusiowej i różowej
 • godz.16.00-18.00 – przekazywanie wstępnych wyników dla trasy smerfowej, kubusiowej i różowej, zgłaszanie uwag do Organizatora
 • godz. 18.00 – ogłoszenie wstępnych wyników dla trasy smerfowej, kubusiowej i różowej; dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
 • godz. 20.00 – początek startu interwałowego trasy zielonej i czarnej
 • godz. 18.00-4.00 – ognisko dla wszystkich tras (stopczas no-limit)

23 września 2018 r., niedziela

 • godz. 6.00 – zakończenie rywalizacji na wszystkich trasach
 • do godz. 6.00 – przekazywanie wstępnych wyników, zgłaszanie uwag do organizatora
 • godz. 6.30 – ogłoszenie wstępnych wyników XV Rajdu „Z kompasem”, dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
 • godz. 7.00 – opuszczenie bazy rajdu

 

XV Rajd Z kompasem

 • 22-23 września 2018 r., sobota-niedziela
 • Gniewino

Zobacz: Z kompasem

Baner_ Z kompasem

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.