Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d6448917-1ae6-403a-a836-8dcf1a9c1f95.jpg Dla bobsleistów z Gdyni „niemożliwe nie istnieje”. Wystartują na zimowych igrzyskach olimpijskich

Dla bobsleistów z Gdyni „niemożliwe nie istnieje”. Wystartują na zimowych igrzyskach olimpijskich

Fot. ze zbiorów Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018 pojawią się zawodnicy z Trójmiasta. Reprezentantami Polski w bobslejach będą Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik – zawodnicy Wojskowego Klub Sportowego Flota Gdynia.

 

– Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia, we współpracy z Polskim Związkiem Bobslei i Skeletonu, udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Po raz pierwszy od 30 lat, na najważniejszej sportowej imprezie na świecie wystartują zawodnicy z trójmiejskiego klubu. To niewątpliwie wielki sukces, powód do radości, ale także ogromna promocja dla naszego miasta i regionu – mówi Arkadiusz Sobieraj, prezes WKS Flota Gdynia.

Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik są zawodnikami Floty od dwóch lat, czyli od momentu, kiedy w gdyńskim klubie utworzona została sekcja bobslei i skeletonu.

 

Łukasz Miedzik i Krzysztof Tylkowski

Łukasz Miedzik
Rezerwowy rozpychający

 • urodzony: 2 kwietnia 1991 r. w Bydgoszczy
 • wzrost: 183 cm
 • waga: 100 kg
 • trener: Janis Minins
 • początki sportu: lekkoatletyka – sprint na 60 i 100 m
 • sukcesy bobslejowe: start na Mistrzostwach Świata w 2016 i 2017 r.

   

   

Krzysztof Tylkowski
Główny rozpychający

 • urodzony: 25 lutego 1988 r. w Poznaniu
 • wzrost: 192 cm
 • waga: 106 kg
 • trener: Janis Minins
 • początki sportu: lekkoatletyka – bieg na 400 m
 • sukcesy bobslejowe:
  3. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Lillehammer (Norwegia) – 12 listopada 2017 r.
  1. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Altenbergu (Niemcy) – 24 listopada 2017 r.
  Finał Pucharu Świata w Winterbergu (Niemcy) – 9 grudnia 2017 r.
  Mistrzostwo Polski 2017

 

Bobsleje to dyscyplina olimpijska, która po raz pierwszy została rozegrana już na pierwszych Igrzyskach, które odbyły się w 1924 r. w Chamonix we Francji. Wtedy rywalizacja toczyła się w „czwórkach”. Dwuosobowe załogi wystartowały natomiast na trzecich Igrzyskach rozegranych w 1932 r. w Lake Placid w USA. W dyscyplinie tej od 2002 r., czyli od Igrzysk w Salt Lake City, startują także kobiety.

Długość toru, na którym rozgrywane są zawody, wynosi od 1200 do 1550 metrów, a średnie jego nachylenie wynosi od 8 do 15 proc. Przeciążenia, jakie odczuwają zawodnicy podczas zjazdu, osiągają wartość 4G, a prędkość maksymalna „boba” dochodzi do 135 kilometrów na godzinę!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.