Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dieta w chorobie nowotworowej. Spotkanie dla chorych na raka i ich rodzin w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Dieta w chorobie nowotworowej. Spotkanie dla chorych na raka i ich rodzin w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Marchew, pomidory, maliny, orzechy

Chorujesz na raka? A może ktoś z twoich bliskich zmaga się z nowotworem? W czasie spotkania, które odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 12 lutego 2020 r. specjaliści powiedzą, jak powinna wyglądać dieta chorego i na ile może ona pomóc w powrocie do zdrowia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Podczas najbliższego spotkania w środę będzie można spróbować deserów inspirowanych walentynkami. Warsztaty odbywają się cyklicznie. Następne spotkania zaplanowano na: 11 marca, 1 kwietnia, 13 maja oraz 3 czerwca.

 

Smak czy wartości odżywcze – co jest ważniejsze?

Szpitale Pomorskie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla pacjentów chorych na raka oraz ich opiekunów, które poświęcone będą właściwej diecie. Tematem najbliższego spotkania będą walentynkowe inspiracje, a wśród nich kawa z nutą wiśni. Będzie też nie lada gratka dla prawdziwych łakomczuchów. Na nich czekać będą gofry z bitą śmietaną i wiśnią.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak komponować posiłki by były smaczne i jak najlepsze dla chorego. Organizm pacjentów onkologicznych często jest wyniszczony i potrzebuje zbilansowanej, bogatej w niezbędne składniki odżywcze diety. Bywa też tak, że po zakończeniu terapii, chorzy mają problemy z powrotem do dawnego wyglądu i wagi. Dlatego udział w takich zajęciach, może okazać się dobrym sposobem na  wprowadzenie zmian w codziennych nawykach żywieniowych. W czasie zajęć dietetyk podpowie m.in, jakie pokarmy powinny znaleźć się w menu każdego dnia, a których należy unikać.  

 

Dieta w chorobie nowotworowej

  • 12 lutego 2020 r., środa, godz.15.00
  • Szpital Morski im. PCK
  • ul. Powstania Styczniowego 1
  • Gdynia
  • budynek nr 26, I piętro
  • wstęp – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.