Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Danka Jarzyńska – Balanse

Danka Jarzyńska – Balanse

Fot. Paweł Wyszomirski

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje głównie w klasycznych materiałach rzeźbiarskich.

W 2017 roku zajęła trzecie miejsce w 3. Edycji Międzynarodowego Konkursu NanoArt109 im. profesora Tadeusza Malińskiego w Galerie Roi Doré w Paryżu.

Jest autorką projektu cyklu Plenerów Rzeźby w Granicie Gdańsk – Wyspa Sobieszewska, organizatorką jego I edycji pod hasłem Wyspa w Granicie oraz redaktorką katalogu dokumentującego i komentującego wydarzenie.

www.dankajarzynska.pl

 

Projekt „Balanse” dotyczył przygotowania rzeźb do wystawy indywidualnej w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gdańskiego. Realizacja zamierzenia wymagała pobytu w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. To miejsce pracy twórczej, które daje możliwość skorzystania z odlewni i pieca do wypału ceramiki.

Rzeźby wykonane z naturalnych, szlachetnych materiałów dotyczą współczesnego człowieka i jego relacji z naturą, w tym z drugim człowiekiem, a nade wszystko z samym sobą.

Wystawa stanowiła podsumowanie kolejnego etapu twórczości artystki.

 

Reportaż przygotowany przez Mirosława Lutkowiaka:

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.