Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy znasz muzykę czasów Hansa Memlinga? Niezwykły koncert w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Czy znasz muzykę czasów Hansa Memlinga? Niezwykły koncert w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Fragment tryptyku Hansa Memlinga „Muzykujące anioły" (1480)

W 525. rocznicę śmierci twórcy arcydzieła „Sąd Ostateczny" w Muzeum Narodowym w Gdańsku odbędzie się koncert „Hans Memling – muzyka jego czasów". W sobotę, 31 sierpnia 2019 r. artyści z zespołu Bianco Fiore wykonają utwory kompozytorów franko-flamandzkich epoki renesansu.

 

Podczas koncertu „Hans Memling – muzyka jego czasów” artyści tworzący zespół muzyki dawnej Bianco Fiore zaprezentują wspaniały i bogaty dorobek kompozytorów franko-flamandzkich epoki renesansu. Niezwykłego brzmienia historycznych fletów prostych będzie można wysłuchać w przestrzeni krużganków pofranciszkańskiego klasztoru, w którym ma swoją siedzibę Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.

To niezwykłe wydarzenie zostanie zorganizowane w 525. rocznicę śmierci twórcy arcydzieła „Sąd Ostateczny”, znajdującego się w zbiorach gdańskiego muzeum.

 

Koncert „Hans Memling – muzyka jego czasów”

  • 31 sierpnia 2019 r., sobota, godz. 18.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Oddział Sztuki Dawnej
  • ul Toruńska 1
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny

 

Koncert zespołu Bianco Fiore odbędzie się także
w niedzielę, 1 września o godz. 20.00 w murach zabytkowego kościoła św. Walentego w Gdańsku-Matarni przy ul. Jesiennej 13.

 

Wydarzenie na Facebooku

 

 

Plakat koncertu Hans Memling i muzyka jego czasów
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.