Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/b2fca7c0-8e05-48a0-b8c0-9b9a001ae719.jpg Czy współczesne dziennikarstwo może być odarte z emocji? Spotkanie w IKM

Czy współczesne dziennikarstwo może być odarte z emocji? Spotkanie w IKM

Uczestnicy spotkania w IKM

Co jest podstawową cechą warsztatu dziennikarskiego? Jaką rolę odgrywają emocje? O pracy w tym zawodzie opowiedzą dziennikarki Ewa Wołkanowska-Kołodziej oraz Katarzyna Włodkowska. Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 5 marca 2019 r. poprowadzi Jakub Kaługa, reporter RMF FM. Wstęp jest wolny.

 

Na temat rozwagi, wyczucia i wrażliwości na osoby czytające i będące bohaterami reportaży i książek porozmawiają Ewa Wołkanowska-Kołodziej, dziennikarka specjalizująca się w tematyce społecznej oraz Katarzyna Włodkowska, autorka głośnego reportażu o polskim Fritzlu. Spotkania odbywają się w ramach cyklu Non-fiction.

 

Biogramy dziennikarek

Ewa Wołkanowska-Kołodziej pracuje jako dziennikarka specjalizująca się w tematyce społecznej. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Piśmie. Magazynie opinii”, „Nowej Europie Wschodniej”, „Travelerze. National Geographic”, „Dziecku”. W 2018 r. za tekst „Więźniowie czwartego piętra” dostała główną nagrodę Festiwalu Twórczości Wrażliwej w kategorii reportaż oraz nagrodę im. prof. Elżbiety Tarkowskiej. Nominowana do najważniejszych polskich nagród prasowych: Grand Press, nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, Pióra Nadziei Amnesty International, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Dwukrotna finalistka konkursu o Stypendium dla Młodych Reporterów im. Ryszarda Kapuścińskiego „Herodot”. Autorka książki „Wilno. Rodzinna historia smaków” (Agora 2016), przetłumaczonej także na język litewski (Terra Publica 2017). Mieszka w Warszawie i Wilnie.

Katarzyna Włodkowska debiutowała w 2003 r .w „Dzienniku Bałtyckim”, dwa lata później związała się z „Gazetą Wyborczą”. Przez ten czas pracowała jako reporterka newsowa, śledcza oraz korespondentka sądowa. Jest autorką blisko trzech tysięcy publikacji informacji, wywiadów, reportaży. Za reportaż „Dom zły” z czerwca 2017 r., w którym opisała polskiego Fritzla, została nominowana do wszystkich najważniejszych konkursów dziennikarskich i zdobyła prestiżową nagrodę Grand Press 2017 w kategorii Reportaż prasowy. Wyróżnienie to nie zakończyło dziennikarskiej pracy nad sprawą. Dziewięć miesięcy później ujawniła kim byli pozostali gwałciciele Ewy. Obaj przebywają obecnie w areszcie. Inny tekst Katarzyny Włodkowskiej – o pierwszej polskiej zakonnicy, która pozwała swoje zgromadzenie – został przedrukowany przez magazyn „Reportagen”, ukazujący się na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Wcześniej „Reportagen” opublikował reportaże tylko dwóch polskich autorów. W kwietniu 2018 r. została nagrodzona za cykl tekstów o przemocy wobec kobiet. Dziennikarka „Dużego Formatu”, magazynu reporterskiego „Gazety Wyborczej”. Koncentruje się na tematyce karnej i społecznej.

 

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej można spotkać się i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy są przewodnikami po reporterskim świecie, uczestnicy poznają kulisy ich pracy, zgłębią najbardziej intrygujące zagadnienia. Tematy są przekrojowe, a książki i reportaże to jedynie punkt wyjścia.

 

Wrażliwość w mediach. Spotkanie w ramach cyklu Non-fiction w IKM

  • 5 marca 2019 r., wtorek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej
 

non fiction_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.