Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy Wrocław lub Warszawa są gorsze? Nie. Ale Pomorze jest lepsze. Potwierdzają to przedstawiciele światowych korporacji

Czy Wrocław lub Warszawa są gorsze? Nie. Ale Pomorze jest lepsze. Potwierdzają to przedstawiciele światowych korporacji

Olivia Business Centre

Wysoka jakość życia i wykwalifikowana kadra to tylko niektóre z powodów dla których na Pomorzu bardzo chętnie inwestują światowe korporacje. O tym, co jeszcze przyciąga do nas zagraniczne firmy, w Olivia Business Centre dyskutowali przedstawiciele samorządu oraz biznesu.

 

Debata Trójmiejski rynek usług dla biznesu magnesem dla kolejnych inwestorów została zorganizowana przez Invest in Pomerania oraz OBC.

 

Polska potentatem

Usługi dla biznesu to obecnie polska specjalność. W całym kraju istnieje już ponad 1000 centrów usług. Zajmują się one całościową obsługą księgową, kadrową czy informatyczną firm. Na Pomorzu w biznesowych centrach pracuje obecnie około 21 tysięcy pracowników. Jak zaznacza Remigiusz Wojciechowski, dyrektor Bayer Service Center Gdańsk, jednego z największych centrów usług na Pomorzu, praca takiego centrum to już nie siedzenie za biurkiem ze słuchawkami na uszach i odbieranie kolejnych połączeń. Centra wsparcia obsługują bardzo ważne i złożone procesy wspomagające podejmowanie decyzji biznesowych.

 

Uczestnicy debaty: Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska; Markus Baltzer, prezez Bayer CEE; Agata Witczak, dyrektor oddziału Thomson Reuters w Gdyni; Remigiusz Wojciechowski, dyrektor Bayer Service Center Gdańsk oraz Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in pomerania.

 

Dlaczego właśnie Trójmiasto?

Uczestnicy debaty zgodnie stwierdzili, że Pomorze to bardzo dobre miejsce na rozwijanie centrów usług. Liczna i bardzo dobrze wykształcona kadra, bardzo dobre skomunikowanie oraz nowoczesne, świetnie usytuowane biura, których ciągle przybywa to niezaprzeczalne atuty, jakimi Pomorze może się chwalić na międzynarodowym rynku. Jak podsumował prezes Bayer CEE Markus Baltzer  na Pomorzu jest doskonały nie tylko klimat do życia, ale i do inwestowania. Przedstawiciele naszego gdańskiego centrum często jeżdżą do innych Service Center i tam szkolą pracowników. Pokazuje to, że kadra dysponuje nie tylko obszerną wiedzą, ale chętnie pomaga innym. To właśnie jest jedna z tych pozytywnych cech Pomorzan.  

 

Invest in Pomerania wspiera

 – Kiedy 6 lat temu była zakładana nasza inicjatywa Invest In Pomerania, pomorski rynek usług dla biznesu był na 4-5 miejscu – mówi Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania. – Obecnie możemy śmiało powiedzieć że jesteśmy na czołowym miejscu. Dziś, każdy zagraniczny inwestor planujący rozwijanie swoich usług dla biznesu w Polsce, obowiązkowo kieruje swoje kroki również do nas – . Invest in Pomerania działając dzięki wparciu włodarzy poszczególnych miast, jak i samorządu wojewódzkiego oferuje inwestorom szerokie wsparcie podczas całego procesu inwestycyjnego. Jest to unikatowy system współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami zajmującymi się inwestycjami.  W 2017 roku, również dzięki naszemu współdziałaniu, Trójmiasto zostało laureatem prestiżowej CEE Shared Services and Outsorcing Awards dla najdynamiczniej rozwijającego się ośrodka – podkreśla Tyborowski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.