Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy włocławski fajans to tylko kwiatowe wzory? Podczas wykładu w IKM dowiesz się wszystkiego o „skorupach” z Włocławka

Czy włocławski fajans to tylko kwiatowe wzory? Podczas wykładu w IKM dowiesz się wszystkiego o „skorupach” z Włocławka

Fot. żródło: www.fajans.com.pl

Czym są pikasiaki i kolorowe naczynia z lat 50.XX wieku? Jaka jest historia produkcji użytkowej ceramiki we Włocławku? O tym wszystkim opowie Barbara Pospieszna. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 25 października 2018 r.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu koLEKCJE.

 

Fajans z Włocławka

Historia produkcji fajansu we Włocławku sięga lat 80. XIX wieku. Ale okres największego rozwoju fabryki przypada na okres powojenny. W każdym niemal polskim domu znajdowały się wtedy naczynia z Włocławka. Były to zarówno naczynia użytkowe, jak i ozdobne talerze z ludowymi motywami. Które z nich są najcenniejsze?  – Oprócz wiedzy na temat techniki wytwarzania ceramiki warto też zapoznać się z historią Włocławka jako ośrodka produkcji ceramiki użytkowej – mówi Barbara Pospieszna, kurator ds. badań i zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku.  

 

Kim jest prelegent?

Barbara Pospieszna jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Pracuje jako kurator ds. badań i zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku, Jest również rzeczoznawcą MKiDN w dziedzinie rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej. napisała wiele artykułów branżowych i publikacji monograficznych oraz katalogów zbiorów instytucjonalnych i prywatnych.

 

  • koLEKCJE, Fajans z Włocławka
  • 25 października 2018 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.