Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy w grudniu powitamy 5-milionowego pasażera? W tym roku z gdańskiego lotniska skorzystało już ponad 2,3 mln pasażerów

Czy w grudniu powitamy 5-milionowego pasażera? W tym roku z gdańskiego lotniska skorzystało już ponad 2,3 mln pasażerów

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku podsumował pierwsze półrocze. Wzrost liczby pasażerów jest imponujący. Najwięcej podróżnych poleciało z Gdańska do Londynu i Skandynawii. Chętnie latamy również czarterami na wakacje.

 

Pogoń za pięcioma milionami pasażerów na koniec roku będzie bardzo emocjonująca.

 

Prawie 2,5 mln pasażerów

W drugim kwartale 2018 r. z usług pomorskiego lotniska skorzystało 1 341 733 pasażerów. W ciągu całego półrocza było ich już ponad 2,3 mln. To wzrost o ponad 10 proc. w stosunku do ubiegłego roku. – Stabilny wzrost na poziomie 10 proc.  to bardzo dobry wynik dla lotniska obsługującego rocznie ponad 4,5 mln pasażerów. Praktycznie na wszystkich trasach z Gdańska odnotowaliśmy zwiększenie liczby pasażerów – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Wzrasta także liczba przeprowadzonych operacji lotniczych, których było ponad 4 tysiące, a także ruch na terminalu cargo.

 

Popularne czartery

Na gdańskim lotnisku wzrasta również ruch czarterowy.  – W tym roku loty czarterowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Wzrosty są imponujące, sięgające kilkudziesięciu procent – zaznacza prezes Kloskowski. W ciągu całego półrocza odprawionych zostało prawie 140 tys. osób. Z tego ponad 70 tys. w czerwcu. Czerwcowy wynik jest jednocześnie aż o 45 proc. lepszy niż w czerwcu 2017 r.

 

Tam latamy najchętniej

Największą popularnością cieszą się loty do Anglii. Do Londynu udało się w ciągu minionego półrocza ponad 250 tys. osób. Dużo pasażerów podróżuje również do Skandynawii. Samoloty do Oslo przewiozły 181 tys. pasażerów, a do Sztokholmu 141 tys. Dopiero na czwartym miejscu uplasowało się lotnisko im. Chopina w Warszawie, gdzie poleciało 126 tys. osób. Na dziesiątym miejscu znalazł się Amsterdam. Holenderskie linie KLM przewiozły na tej trasie prawie 58 tys. osób.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.