Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy sytuacja polityczna i historia wpływają na architekturę? Wystawa prac Jeawon Kim [WERNISAŻ]

Czy sytuacja polityczna i historia wpływają na architekturę? Wystawa prac Jeawon Kim [WERNISAŻ]

Jeawon Kim w pracy

Jakie historie mogłaby przekazać architektura? Co wyobrażamy sobie wewnątrz budynków, patrząc na ich ściany? Wernisaż prac koreańskiej artystki odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w piątek, 11 maja 2018 r. Ekspozycję można oglądać do 15 maja. Wstęp – wolny.

 

Wystawa odbywa się w ramach rezydencji artystycznej. Architektura ocala czas od zapomnienia. Przypomina ścianę – choć wciąż przemalowuje się ją na inny kolor, warstwy farby łuszczą się, ujawniając to, co pod spodem. Na starych budynkach osiadają minione chwile, odciska swe piętno kultura, życie społeczne i ciągłe zmiany, które zachodzą w otoczeniu, od czasu gdy je zbudowano.

 

O architekturze Ustki i Słupska

Jeawon Kim bada architekturę Ustki i Słupska, która pochodzi z różnych okresów historycznych i politycznych, ale wrasta w dzisiejszą tkankę miejską. Artystka zastanawia się, jak zmienia się kształt i znaczenie poszczególnych budynków oraz jak są one postrzegane przez mieszkańców. Przestrzeń wypełniona wyjątkowymi budynkami i opowieściami służy artystce za płótno i materiały malarskie, a także jako fizyczne miejsce, w którym umieszcza swe instalacje. Spogląda na budynki z perspektywy przybysza i zapełnia przestrzeń własnymi interpretacjami, stworzonymi na podstawie wspomnień mieszkańców, przekształcając ją za pomocą czynników zewnętrznych w wizualną formę sztuki.

 

O artystce

Jeawon Kim – artystka pochodząca z Korei Południowej zajmuje się sztuką wizualną. Uzyskała tytuł licencjata i magistra w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Seulu. Jej prace były wystawiane w Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Uczestniczyła w projektach odbywających się w miejscach opuszczonych z powodów historycznych lub politycznych, które mimo upływu lat zachowały swoje znaczenie i własną historię, m.in.: Mukojima Project, Tokyo, Japonia, 2016 r.; The Third Space Projects, Utica, USA, 2015 r.; The Battery Project, Talin, Estonia, 2014 r. oraz Art Factory Project, Janghang, Południowa Korea, 2012 r.

 

Jeawon Kim Trzecia przestrzeń 09 – wystawa

  • 11 maja 2018 r., piątek, godz. 17.00
  • wystawę można oglądać do 15 maja 2018 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej w Ustce 
  • ul. Zaruskiego 1a
  • mała sala – I piętro
  • codziennie 10.00 – 18.00
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.