Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3ee1aee1-2d21-47e6-bf52-1d5defe24790.jpg Czy można odegrać sztukę na siedząco? Kolejna odsłona projektu Teatr przy stole – stół przy Wybrzeżu

Czy można odegrać sztukę na siedząco? Kolejna odsłona projektu Teatr przy stole – stół przy Wybrzeżu

Teatr przy stole w Dworku Sierakowskich w Sopocie

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku o godzinie 18.30 w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbędzie się trzynasta odsłona projektu Teatr przy stole – stół przy Wybrzeżu. Drugi sezon cyklu poświęcony jest dramaturgii europejskiej.

 

Na spotkaniu odczytana zostanie sztuka rosyjskiego dramatopisarza Iwana Wyrypajewa „Nieznośnie długie objęcia” w przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.

W czytaniu wezmą udział aktorzy Teatru Wybrzeże: Sylwia Góra-Weber, Marta Herman, Piotr Biedroń i Marcin Miodek. Opiekę artystyczną sprawować będzie Michał Kurkowski, natomiast studenci wiedzy o teatrze i teatrologii z Uniwersytetu Gdańskiego wygłoszą słowo wstępne i będą prowadzić dyskusję.

 

O sztuce

„Nieznośnie długie objęcia” to historia czworga ludzi. Niecenzuralna opowieść o miłości, zagubieniu i szukaniu sensu życia. Pytania metafizyczne sąsiadują tu z problemami jak najbardziej doczesnymi. Bohaterowie żyją w plastikowym świecie, a ich pogmatwane losy składają się na niezwykle aktualną i poruszającą opowieść.

 

O autorze

Iwan Wyrypajew to jeden z najbardziej znanych współczesnych rosyjskich dramatopisarzy. Związany jest z moskiewskim Teatrem.doc, w którym realizuje przedstawienia w formie dokumentu scenicznego. W swoich dramatach i spektaklach często porusza problemy patologii społecznych: prostytucji, narkomani, alkoholizmu. Jest twórcą dobrze znanym w Polsce. Polska prapremiera „Nieznośnie długich objęć” miała miejsce w 2015 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

 

 

Teatr przy stole – stół przy Wybrzeżu

  • 22 stycznia 2018 r., godz. 18.30,
  • Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12,
  • Wstęp: wolny.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.