Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/8a71d98d-779e-430e-b988-498c987a0b1c.jpg Czy można bawić się myślami? Warsztaty filozoficzne dla dzieci w IKM

Czy można bawić się myślami? Warsztaty filozoficzne dla dzieci w IKM

Uczestnicy warsztatów

Masz dziecko w wieku 6-9 lat? Chcesz, aby dowiedziało się, czym jest miasto. Zapisz je na bezpłatne warsztaty. Limit miejsc wynosi 15. Pierwsze spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się 29 września, a kolejne 6 i 13 października 2018 r.

 

Warsztaty poprowadzi Paweł Paniec, znany z inicjatyw popularyzujących edukację filozoficzną wśród dzieci i dorosłych m.in. autor projektów „Myśl dojrzała”, „Mapa myśli”, „Tato, a kto to?”.

 

Zabawy z mózgiem

–  Pokażemy, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień. Nie zamkniemy się jedynie w formach dyskusji i wykładu – zapowiada Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej.

– Nasze myśli to najlepsza zabawka, którą zawsze mamy przy sobie – mówi Paweł Paniec, pomysłodawca i prowadzący cykl zMYŚLne zabawy.

Podczas pierwszego warsztatu uczestnicy i uczestniczki będą zwiedzać miasto. Jednak nie na nogach, tylko przy pomocy myśli. Dzięki temu zbadają nie tylko przestrzeń, ale i czas miasta, jego faktyczność i możliwości.

– Co to jest miasto? Każdemu wydaje się, że wie, dopóki nie usłyszy takiego pytania. Biblioteki pełne są odpowiedzi, ale my chcemy dotknąć miasta bezpośrednio. Postanowiliśmy zapytać dzieci i razem z nimi zastanowić się, czym jest miasto, którego doświadczają – dodaje Paniec.

Warsztat zakłada wykorzystanie różnych metod ćwiczeniowych filozofowania z dziećmi. Filozofowanie rozbudza ciekawość i dociekliwość u dzieci, co jest bezcenne we współczesnym  społeczeństwie informacyjnym i pomocne w nauce szkolnej. Uczy świadomego budowania przekonań, samodzielności w myśleniu, wyzwala kreatywność. To tylko niektóre z korzyści.

Zapisy.

Spotkanie dla uczestników w wieku 6-9 lat. Liczba miejsc: 15. Wstęp – wolny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Od września, w ramach programu Filozofia w IKM, odbywać się będą warsztaty, cykle wykładów, spotkania, projekcje filmowe, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią jako motywem przewodnim.

 

zMYŚLne zabawy z IKM

  • 29 września 2018 r., sobota, godz. 11.00
  • kolejne zajęcia –  6 i 13 października 
  • Instytut Kultury Miejskiej
  •  ul. Długi Targ 39/40.
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny, obowiązują zapisy, limit miejsc – 15

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

 

Warsztaty_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.